• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Haber Fore Kazık Ve Büyük Iş Makinelerinde Yaşanan Kazalar Dikkat Edilmesi Gerekenler

selam arkadaşlar fore kazık makinesi ile çalışmalarda dikkat edilmesi gereken unsurları anlatacağım size
sizlerin de desteklerini bekliyorum
Ao5XdC0-Qghh9fmJuIjz28cYnBDKMhBiE5HVRd9oo-zM.jpg

Yukarıdaki fotoğraf da gördüğünüz gibi büyük iş makinelerinin kazaların büyük kısmı zemin kaynaklı olmaktadır bu fotoğraf konya dan bir şantiye ye aittir
Öncelikli olarak bu işler operatörün gerçekten çok iyi olması gerekiyor çünkü makinen az hızlı gitmesi bile kazaya sebep verebiliyor
ikinci olarak makinen periyodik kontrolleri halat sertifikaları
üçüncü olarak günlük yapılan kontrolleri
devamını fırsat buldukça yazacağım arkadaşlar sorusu olan varsa cevaplayabilirim

Oluşacak konuyu sonradan derlemeni bekliyorum Enver,

Bu iş makinelerinin yanında yağcı diye tabir edilen personelle çalışmaktadır. Bunların dışında kimsenin bölgeye girişine izin verilmemelidir. Yağcılarında yanlış hatırlamıyorsam çalışan makineye 10 m den daha fazka yaklaşmaması gerekiyor.

Delici makinelerin delme bomlarına dikkat edilmesi gerekiyor. Bu bomlar kırılabiliyor. Tabi bular pahalı olduğu için genelde kaynak yapılıyor fakat kaynak yapılan bölgeler artık zayıfladığı için ayrıca dikkat edilmesi gerekiyor.

Delinen çukurlar ilgili kısmı Enver 'e bırakıyorum. O kadar anlattık çıkarsın birşeyler :D