• Sayın Üyeler,

  Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

  Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Görevlendirme i̇le gelen personele verilecek eğitimler

qwerty1

Kayıtlı Üye
Katılım
13 Nisan 2024
Şehir
Tekirdağ
Sertifika
C Sınıfı
Firma
Pluscon
İnşaat çalışmaları yapmaktayız, başka görev yerinden görevlenedirme ile gelen personele oryantasyon eğitimi dışında eğitim verilmesi gerekiyormu?
başka hangi belgeleri talip etmeliyim şantiyede olması gereken? yardımcı olabilirmisiniz lütfen
 
Merhabalar,

Burada kilit konu maruz kalınan risk. Eğer çalışanın aldığı eğitim çalışma sahanızda maruz kalacağı riskle orantılı değilse maruz kalacağı riskle ilgili tüm eğitimleri verdirmenizi tavsiye ederim.

Personel evraklarla ilgili kısım içinde aklıma gelenleri yazayım.
 1. Personel görevlendirme yazıları
 2. SGK girişi
 3. Temel isg eğitim evrakları
 4. Yapacakları işle ilgili iş güvenliği talimatları
 5. KKD zimmet tutanağı
 6. Sağlık raporu
 7. Mesleki eğitim belgesi
 8. Ekipman kullanacaklar ise ve periyodik kontrole tabi ise periyodik kontrol raporları
Bunlara ilaveten risk analizlerini mutlaka ve zorunlu olmasa da iş yapım yöntemlerini istemeniz faydalı olacaktır. Hatta bunlara ilaveten ekibi kimin yöneteceğine dair bir atama yazısıda talep edebilirsiniz.
 
Üst