• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Güvenli çalışma ve koşulsuz emniyet - dönem ödevi̇

Yaren Baysal

Kayıtlı Üye
Sertifika
Uzman Adayı
Firma
.
İyi Geceler ,
Ben Yaren , Başkent Üniversitesi 1.sınıf öğrencisiyim. Sitenizi daha önce duymamıştım , dönem ödevim hakkında araştırma yaparken sitenize denk geldim. Öncelikle böyle bir site kurduğunuz için teşekkürlerimi sunarım. Dönem ödevim hakkında sizin ve tüm site kullanıcıların bilgi , eğitim , tecrübelerine dayanarak desteklerinizi almak istiyorum. Mümkün olup olmadığını bilemiyorum , ancak desteklerinize ihtiyacım olduğunu belirtmek isterim. Amacım bu mesleği hakkı ile öğrenmek ve yapabilmek. Ödevimi ise sadece kopyala yapıştır ile hocama iletmek istemiyor aksine detaylarını bile öğrenmek istiyorum. Konu ile alakalı dönüşünüzü bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
SAYGILAR
YAREN

Hoşgeldin Yaren,

Ödev konun nedir? ödevinde ne aşamadasın? Özellikle takıldığın bir konu var mı? Detay verirsen bizlerde daha kolay yardımcı olabiliriz.

Güvenli çalışma ve koşulsuz emniyet konum. Ödevin ilk aşamasındayım araştırma yapıyorum ancak internette konu ile alakalı makale vs. doğru bir bilgi bulduğumu düşünmüyorum. Destekleriniz için şimdiden teşekkürler.

Yaren BaysalDoğrudan söyleyeyim bulamazsınız. Size verilen ödev iş güvenliği mantığının yada felsefesinin kendisi. Hocanızdan kapsamı daraltmasını yada daha spesifik konu vermesini isteyin bence.

Güvenli çalışma: hangi endüstride, hangi koşullarda, güvenli çalışma sistemlerinin kurulumu mu yoksa alınacak önlemler mi? Alınacak önlemler ise her koşula ve firma özeline göre değişir. Güvenli çalışma yüksekte çalışma için mi, kapalı alan mı, kazı mı, makine güvenliği mi?

Koşulsuz emniyet: Hiçbir ekonomik, iş süreci kaygısı gözetilmeden emniyet mi kasıt? Öyleyse herhangi bir iş yapılmaması en güvenli durum.