• Sayın Üyeler,

  Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

  Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Güvenlik ağı testi

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Katılım
7 Aralık 2013
Şehir
Yurt Dışı
Sertifika
Diğer Belge
Firma
ABL Group
GÜVENLİK AĞI KONTROL FORMU
Untitled.png

TEST HAZIRLIKLARI

 • 05/08/2009 tarihinde sabah saat 09:15 'te A.C. ve F.Y. ’in organizasyonu ile 80 kg 'lık kum çuvalı hazırlanmış otel kulesi 72.25 kotuna çıkarılmıştır.
 • Ağ gözü iplikleri, kenar iplikleri ve bağlama iplikleri kontrol edilmiş, herhangi bir deformasyon olmadığı ve standartlara uygun olduğu gözlenmiştir.
 • Testin yapılacağı alanda gerekli güvenlik önlemleri test yapılmadan önce sağlanmıştır.
 • Test aşamasında katılımcı, gözlemci ve testi gerçekleştirilenler olarak XYZ 'den R.S., I.T. ABC 'den A.C., F.Y., A.G., MNB den Y.E., F.A., K.T. katılmıştır.
 • Test sonuçlarını daha net sayısal verilerle ölçebilmek amaçlı test öncesi güvenlik ağının tüm mekanizması fotoğraf makinesi ve kameralarla kayıt altına alınmıştır. Bu amaçla farklı görüntüler alabilmek ve değişimleri net biçimde gözlemleyebilmek için 7 fotoğraf makinesi ve 4 video kamera kullanılmıştır.
 • Güvenlik ağının 6mt yüksekliğinde kum torbasının atılacağı 72,25 kotunda 2 gözlemci ve kum torbasını atacak 2 kişi, 66,25 kotunda döşeme üzerine basan 2 konsolun esnemesini ve hareketini gözlemlemek ve kayıt altına almak için 2 kisi, bir alt kotta üst döşemeye basan konsol kollarının hareketini gözlemlemek ve ağın esneme payı fmax ini ölçmek için 2 kisi ve genel görüntüyü videoya almak saniye saniye gözlemlemek amaçlı aşağıda 3 kisi olmak üzere bu testte toplam 13 kisi görev almıştır.
 • Kum torbasının 72,25 kotundan atılması ile test başlamış, torba 66,25 kotundaki güvenlik ağının üzerine düşmüş, 20 dk 'lik inceleme sonucu son fotoğraflar alınarak test ölçme ve değerlendirme aşamasına geçilmiştir.

Güvenlik ağı testi yapılan incelemeler sonucu başarıyla gerçekleştirilmiştir.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg

TESTTEN SONRA

8.png
9.png
Resim 1,2,3,4, te görüldüğü üzere testten sonra güvenlik ağlarının alt uzatma parçasının döşemeye bastığı yerde herhangi bir deforme olmamıştır.

Resim 5 ve 6 da görüldüğü gibi konsol dirseklerinde herhangi bir deformasyon gözükmemektedir.
10.png

Resim 7 ve 8 de görüldüğü gibi döşemenin üstüne basan sistemin dübeli yerinden oynamasına karşı ciddi bir problem oluşmamıştır.

11.png
İlk düşme anında güvenlik ağının maksimum esneme payı resim 9 da 1.70 cm olarak ölçülmüştür.

12.png
Düşme ve esneme olayı bittikten sonraki yükseklik 1,20 olarak ölçülmüştür.

13.png 14.png 15.png
Resim 11,12 ve 13 ten görüldüğü gibi güvenlik ağının dış çerçeve mekanizmasında bir eğilme gözlemlenmiştir.

16.png 17.png
Resim 14 ve 15 ten de anlaşılacağı gibi güvenlik ağının 6mm Polyamid ağ iplerinin deforme olduğu görülmektedir.
 
Düşme testi ile ilgili birde örnek video ekleyelim. Umarım faydalı olmuştur.

[medio]9[/medio]
 
Üst