• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İş kazası hk

Seda Özdemir

Kayıtlı Üye
Katılım
28 Aralık 2023
Şehir
Bursa
Sertifika
B Sınıfı
Firma
osgb
Merhabalar,
Fabrikada bir işçi çalışırken iş kazası yaşıyor fakat hastaneye gittiğinde işyerinde olduğunu söylemiyor.İnsan kaynakları iş kazası bildirimini yine de yapmalı mıdır?
Yapmazsa herhangi bir zamanda karşısına bu durumun çıkma ihtimali var mıdır?
 
Kanunen işyerinin yaşanan kazadan bilgisi olduğu için iş kazası bildirimini yapmalıdır. İşçi daha sonra sağlık kurumuna gidip , yaşadığı iş kazasına bağlı gelişen travma veya rahatsızlık beyan etmesi durumunda sağlık kurumu tarafından bildirim yapılacaktır. Şayet sağlık kurumunun bildirimi (sonradan...) yasal olarak belirtilmiş süre olan 3 iş gününden sonra olursa direkt olarak işyerinize SGK 'dan konuyla ilgili ceza gelecektir. Aynı şekilde iş kazası geçiren işçinin şikayeti değerlendirilecek ve gerektiğinde yasal süreç başlatılabilecektir.
 
Üst