• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İhkak-ı hak

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Sertifika
Diğer Belge
Firma
ABL Group
İHKAK-I HAK

RY Ankara Whatsapp Grubu / [19:34, 11/5/2019] İGU RUHİ ÖKTEM: İHKAK-I HAK

Değerli Moderatorumuz Hilal Hanım 'ın başlattığı RY Sosyal Sorumluluk projesi olan yaklaşık 350 adet yayınlanmış İşbaşı konuşmalarına nacizane birkaç katkım olmuştu.. çivili tahta , kod-adı pire, yeşil el, şeytan doldurur gibi...

Sağolsun tüm grubu oldugu gibi, Hilal Hocamız, beni de yazmaya cesaretlendirmiş idi..

Bora’cığımın RY kütüphanesi'nden bu konusmalara ulaşabilirsiniz. Devam etseydi aşağıdaki yaşanmış anekdotu da ilave etme şansım olabilirdi..?

Neyse, uygun gören dostlar eğitimlerinde kullanabilir...?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

50 volt, 'tutma gerilimi' dir. onun üstünde voltajlarda tuttuğun demiri, boruyu, kabloyu bırakamazsınız, refleks olarak eliniz kapanır daha çok sıkar... ( tıpta, fleksiyon hareketi deniyor içe kıvrılma demek. Dışa olunca extansiyon..).

Bağırmaya çalışırsınız ses telleriniz felç olmuştur sesiniz çıkmaz....

Böyle bir ustayla doğalgaz semineri verirken tanıştım.

Çırağı Osman a bağırmış;

" Osmaaan Osmaaan!" ( bağırabildigini zannetmiş)

Bir şekilde kurtulduğunda "ulan osman niye gelmedin?" diye çıkışmış...

Osman "Vallahi duymadım usta" demiş. "Yalan söyleme" diye dövmüş onu...

Benim, Bursa Uludağ Üniversitesi Doğalgaz Meslek Yüksek Okulu tesisat ustalarına verdiğim iş güvenliği seminerinde Usta; "demekki çırak doğru söylemiş" diye üzüldü ve gider gitmez özür dileyeceğini beyan etti.

Böylece " ihkak i hak" yani bir hakkın teslim edilmesine vesile olmuş oldum.

Beni seminere davet eden Ugur Öz arkadaşıma teşekkür borçluyuz :)...sene 1992-93