Iki Yerden Sigortalı Çalışabilir Miyim

Uzman3434

Sağlık Personeli
Kayıtlı Üye
Kayıt
16 Ocak 2018
Konu
1
Mesaj
1
Tepki
1
Öncelikle herkese merhaba. Bi osgb bünyesinde sağlık personeli olarak tam zamanlı görev yapmaktayım ancak isg katip üzerinden atamam yok. Dsp sertifikamı başka osgb ye verip isg katip üzerinden atama yaptırırsam sıkıntı yaşar mıyım ?
 

Musa Kamil Ekin

C Sınıfı Uzman
Yönetim Grubu
Kayıt
6 Nisan 2015
Konu
2.038
Mesaj
2.221
Tepki
942
Şehir
Ankara
@Uzman3434
@Uzman3434 Tam zamanlı olmanız durumunda iki yerde sigortalı olamazsınız. Bir yerde sigortalı olup isg katip üzerinden atamayı diğer firmada yapabilirsiniz.Diğer firmalarda kısmi zamanlı olarak çalışabilirsiniz.
 

Ali KİLCİ

B Sınıfı Uzman
Yönetim Grubu
Kayıt
12 Ağustos 2014
Konu
152
Mesaj
351
Tepki
390
Şehir
İstanbul
@Uzman3434

SGK tarafından farklı yerlerde sigortalı olmanız durumunda sıkıntı yoktur. Fakat OSGB bünyesinde sizi DSP olarak çalıştırıyorlarsa sizi önce içe görevlendirme yapmalılar ve bu içe görevlendirmede tüm süreleriniz alınır. Bu durumda dışarıda normalde çalışamazsınız. İçe görevlendirme sonrası firmalara bakabilmeniz için size dışa görevlendirme vermeleri gereklidir. Eğer doktor anlaşması olan bir yere (sizin olmayan bir firmaya) sizi gönderirlerse buda suçtur. (OSGB lerin bu şekilde çalışma sitilleri tecrübeyle isabettir.)
Şimdi sorunuzda anladığım kadarıyla tüm kaçak kuçak işleri yaparken dışarıdan başka bir osgb ye belge kiralamaktan bahsediyorsunuz.. E buda suç...

Kısacası böyle bir durum tespit edilirse belgenizde yanar OSGB de yanar. Haberiniz olsun.
 
Yukarı Alt