Iki Yerden Sigortalı Çalışabilir Miyim

Konu, 'Forum Yardım' kısmında Uzman3434 tarafından paylaşıldı.

 1. Uzman3434

  Uzman3434 Kayıtlı Üye Sağlık Personeli

  Mesajlar:
  1
  Firma:
  Akçansa
  Öncelikle herkese merhaba. Bi osgb bünyesinde sağlık personeli olarak tam zamanlı görev yapmaktayım ancak isg katip üzerinden atamam yok. Dsp sertifikamı başka osgb ye verip isg katip üzerinden atama yaptırırsam sıkıntı yaşar mıyım ?
   
  Enver Çığşar bunu beğendi.
 2. Musa Kamil Ekin

  Musa Kamil Ekin Yönetim Grubu C Sınıfı Uzman

  Mesajlar:
  2.227
  Firma:
  BelKo ltd.şti.
  @Uzman3434 Tam zamanlı olmanız durumunda iki yerde sigortalı olamazsınız. Bir yerde sigortalı olup isg katip üzerinden atamayı diğer firmada yapabilirsiniz.Diğer firmalarda kısmi zamanlı olarak çalışabilirsiniz.
   
 3. Ali KİLCİ

  Ali KİLCİ Yönetim Grubu B Sınıfı Uzman

  Mesajlar:
  332
  Firma:
  Desan Tersanesi
  SGK tarafından farklı yerlerde sigortalı olmanız durumunda sıkıntı yoktur. Fakat OSGB bünyesinde sizi DSP olarak çalıştırıyorlarsa sizi önce içe görevlendirme yapmalılar ve bu içe görevlendirmede tüm süreleriniz alınır. Bu durumda dışarıda normalde çalışamazsınız. İçe görevlendirme sonrası firmalara bakabilmeniz için size dışa görevlendirme vermeleri gereklidir. Eğer doktor anlaşması olan bir yere (sizin olmayan bir firmaya) sizi gönderirlerse buda suçtur. (OSGB lerin bu şekilde çalışma sitilleri tecrübeyle isabettir.)
  Şimdi sorunuzda anladığım kadarıyla tüm kaçak kuçak işleri yaparken dışarıdan başka bir osgb ye belge kiralamaktan bahsediyorsunuz.. E buda suç...

  Kısacası böyle bir durum tespit edilirse belgenizde yanar OSGB de yanar. Haberiniz olsun.