• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ilk Yardım Çantası

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Katılım
7 Aralık 2013
Şehir
Yurt Dışı
Sertifika
Diğer Belge
Firma
ABL Group
İlk yardım uygulamaları için, evde, okulda, iş yerinde, arabalarda, fabrikada, havaalanında, tren istasyonlarında ve diğer tüm aklımıza gelebilecek her yerde ilk yardım çantası bulundurulması gerekmektedir.

İlk yardım çantası direkt bir ısı kaynağından ve çocukların erişebileceği yerden uzak, ne çok nemli ne de kuru bir yerde tutulmalıdır. Mutfak ya da banyo ilk yardım çantasının bulundurulması için uygun bir ortam değildir.

Evde yaşayanların ilk yardım çantasının nerede olduğunu bilmeleri gerekir. Kullanılan malzemelerin sayılarını yeniden tamamlamak ve yerine koymak çok önemlidir. Son kullanma tarihi olan ve tüketilen malzemeleri yenilenmeli ve temiz bir şekilde muhafaza edilmelidir.

İLK YARDIM ÇANTASINDA BULUNMASI GEREKEN MALZEMELER

Malzemenin adıMiktar
1.Suni solunum maskesi1 Adet
2.Büyük sargı bezi (10 cmX3-5 cm)2 Adet
3.Steril hidrofil gaz bezi (10x10 cm 50 lik) 1 Kutu
4.Üçgen sargı bezi3 Adet
5.Hidrofil pamuk (70 gr)1 Paket
6.Flaster1 Adet
7.Çengelli iğne 10 Adet
8.Makas1 Adet
9.Elastik bandaj (6-8 cm enli)1 Adet
10.Yara bandı10 Adet
11.Tıbbi eldiven2 Çift
12.Açık renk plastik örtü1 Adet
13.Not defteri1 Adet
14.Kurşun kalem1 Adet
15.İlk yardım el kitabı 1 Adet
16.El feneri1 Adet
17.Düdük 1 Adet
18.Cımbız1 Adet
19.Malzeme listesi1 Adet
20.Alüminyum yanık örtüsü 1 Adet

Kaynak : ilkyardim.org.tr
 
Üst