• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İngilizce Öğrenebileceğiniz Ücretsiz Online Eğitim Siteleri

Enver Çığşar

Yönetim Grubu
Sertifika
B Sınıfı
Firma
Kimtex Tekstil San. A.Ş
İngilizce Öğrenebileceğiniz Ücretsiz Online Eğitim Siteleri

Yurtdışı eğitim almayı düşünüyorsanız, ilk olarak dil bilginizi belgelemeniz gerektiğini aklınızdan çıkarmayın! Bugün dünya çapında uluslararası eğitim imkanı sunan çoğu okula girmek için ilk yapmanız gereken yabancı dil, dolayısıyla da İngilizceyi öğrenmek olacaktır. Peki, İngilizce öğrenmek size ne katacak! Aslında günümüz internet ve teknoloji dünyasında, küresel ortak dil olarak kabul edilen İngilizceyi bilmek beraberinde size eğitim ve iş kapılarını da açacaktır. Zira İngilizce yaygın olarak konuşulmasının ve bilinmesinin yanı sıra medya, bilim, havacılık, diplomasi, bilgisayar ve turizm gibi sektörlerde öğrencilere sayısız iş imkanları sunar.

Popüler kültürü daha iyi anlamanıza, uluslararası konferanslara ve etkinliklere rahatlıkla katılabilmenize, daha donanımlı bir özgeçmişe, sınırsız seyahat imkanlarına ulaşacağınız İngilizcenin sağladığı sayısız fırsatlara göz atmışken, bu dilde pratiklik kazanmanın ve öğrenmenin en kolay yolunun, internetiniz olduğu sürece ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz eğitim sitelerinden geçtiğini unutmayın! Yazımızda size faydasının olacağını düşündüğümüz bu siteler ve ayrıntıları araştırdık.

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!

BBC Learning English

İngilizce öğretim siteleri içerisinde en köklü ve yüksek standartta eğitim veren BBC Learning English, İngilizce öğretmeye BBC Radyo’da başlayıp günümüzde hazırladığı web sitesi ile bu konuda en iyilerden biri haline gelmiştir. İngiliz devlet yayın kuruluşu olan BBC; günlük haberler, diziler, videolar ve podcastlar ile beslediği siteyi, orta ve ileri seviye İngilizce öğrenmek isteyenler için tasarlamıştır. Genel olarak sitenin odak konuları haber hikayeleri, en son İngilizce kelime ve ifadeler, inanılmaz ayrıntılara yer verilen İngilizce telaffuz içeriklerine sahip videolardır. Çoğunlukla TOEFL, IELTS gibi sınavlara hazırlananların sıklıkla kullandıkları ve faydalandıkları BBC Learning English, İngilizcenizi geliştirmenin en etkin yolu olabilir.

Fiyat: Ücretsiz

Web sitesi:

myhc_7418.jpg

British Council

British Council, IELTS sınavına hazırlanan öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği İngilizce eğitim siteleri arasında yer alır. Aralarında çocukların, gençlerin ve yetişkinlerinde olduğu farklı yaş grupları için üç ayrı bölümde eğitim veren sitede, her bölüm interaktif dersler, videolar, oyunlar herhangi bir beceriyi öğrenmeye yönelik podcastlardan büyük bir çeşitlilik sunmaktadır. Hangi seviyede olursanız olun ya da hangi konu ilginizi çekiyorsa British Council’de size uygun bir eğitim bulabilirsiniz. Ayrıca videolar ve podcastları izledikten ve dinledikten sonra tam olarak her şeyi anladığınıza emin olmak için egzersiz yapma, diğer öğrencilerle birlikte yarışma panolarında öğrendikleriniz hakkında konuşabilme, derslere mobil app sürümleri üzerinden eş zamanlı olarak katılabilme imkanı bulursunuz.

Web sitesi:

Vocabulary

Tamamen İngilizce kelime dağarcığınızı geliştirmeye yönelik kullanabileceğiniz en güzel ve çok amaçlı sitelerden biri olan Vocabulary, Michael Freedman ve Marc Tinkler tarafından kurulmuş ve geliştirilmiştir. İngilizce öğrenirken kelime bilgisinin ne kadar önemli olduğunu herkes bilir. Bu açıdan site hem öğretici hem de eğlenceli yanı ile sizi sıkmadan ve her gün düzenli olarak girdiğinizde kelimeleri görsel hafızanıza işleyen bir yapıya sahiptir. Kısa testlerle önce kelimenin ne anlama geldiğini bilip bilmediğinizi ölçerek, hatalı cevapladığınız kelimeleri de kaydederek daha sonra çalışmanız için tekrar bakmanıza olanak sağlayan, aynı zamanda kelimelerin sesli olarak telafuzlarını da içeren Vocabulary, kesinlikle İngilizce öğrenmenizde büyük bir katkı sağlayacaktır.

Fiyat: Ücretsiz (aylık ve yıllık ücretli planlara sahip)

Web sitesi:

myhc_32082.jpg

undefined

Duolingo

Yeni kelimeler ve dilbilgisi etkileşimli oyunlar aracılığıyla öğrenmenize yardımcı olacak Duolingo, web sitesinin yanı sıra mobil uygulaması ile de dünyanın en çok tercih edilen dil öğrenme sitelerinden biridir. Duolingo’da her ders gıda, aile ve daha birçok konuda kategorilere ayrılırken web sitesinde, yer alan alıştırmalarla yararlı ipuçlarının ve daha fazla yeni ders ipuçlarının kilidini açma imkanı bulursunuz. Her yeni ders için doğru cevaplar sonucunda kilitleri açmanız ve bir üst seviyeye yükselmeniz gerekir. Eğer İngilizce öğrenmekte zorlanıyor ve tembellikten şikayet ediyorsanız, tek lokmalık derslerle pratiklik kazanacağınız Duolingo ile öğrenmek oldukça eğlenceli olacaktır. Bugün sitede aktif olarak tüm dünyadan 8 milyon kişi İngilizce öğreniyor.

Web sitesi:

EnglishGrammer

Online İngilizce eğitim siteleri içerisinde en iyilerden biri olan EnglishGrammar, özellikle İngilizce öğrenirken en çok zorlandığımız konuların başında gelen dilbilgisi üzerine odaklanan sitelerden biridir. Temel konular ile başlayıp daha karmaşık konuları ele alan ve ücretsiz bilgisayarınıza indirebileceğiniz dersler, yazma becerilerinizi geliştireceğiniz anlatımlar, dilbilgisi kuralları, videolar ve her konuyu daha iyi kavrayabileceğiniz sayısız egzersiz ve quizle İngilizce öğrenmek oldukça kolay olacaktır. Unutmayın, bir dili öğrenmenin temeli, dilbilgisini iyi anlamak ve bilmekten geçer.

Web sitesi:

EnglishClub

İngilizce öğrenmek isteyenler için ücretsiz olarak tasarlanan EnglishClub, sayısız eğitim seçeneğine sahiptir. Web sitesinde her seviyede testleri ve kısa quizleri çözebilir, kelime ve dil bilgisi çalışmaları yapabilir, diğer öğrencilerle ve öğretmenlerle İngilizce pratiklere katılabilir, oyunlar oynayarak öğrenmenizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Kolayca online olarak gezinebileceğiniz site; İngilizce gramer, kelime ve telafuz gibi ana bölümlere ayrılmıştır. Josef Essberger tarafından kurulan EnglishClub, aynı zamanda öğrencilere güncel gelişmeleri takip edip tartışmalara katılabilecekleri interaktif forumlara sahiptir.

Web sitesi:

Livemocha

Yeni bir dil öğrenmek isteyenlerin en çok karşılaştıkları sorunlardan olan konuşma ve okuma becerilerinizi geliştirmek için Livemocha harika bir uygulamadır. İngilizce ile birlikte birçok dilde akıcılık kazanmanıza yardımcı olacak site, dünyanın en büyük online dil öğrenme platformlarından biridir. 2007 yılından beri yayında olan Livemocha, günümüzde 195 ülkeden 14 milyondan fazla kayıtlı üyeye sahiptir. Dünyanın her yerinden insanlarla tanışıp eğlenceli bir ortamda hem sosyal ağınızı güçlendirip hem de dil becerinizi geliştirebileceğiniz site tamamen ücretsizdir.

Web sitesi:

myhc_20893.jpg

Exam English

Exam English, yurtdışı eğitim almak ya da çalışmak için İngilizce dil sınavlarından birine girmek isteyenler için oluşturulmuş bir web sitesidir. Eğer siz de IELTS, TOEFL, TOEIC, Cambridge English gibi dil sınavlarına hazırlanıyorsanız harika bir sitedir. Ücretsiz seviye testi, gramer ve kelime quizleri, akademik sözcük listesi, testler hakkında bilgiler, her test bölümüyle ilgili çalışmalar bulacağınız Exam English, deneyimli öğretmenler tarafından hazırlanan sınav sorularına sahiptir.

Web sitesi:

TalkEnglish

İngilizce öğreniyorum, ama konuşamıyorum diyenlerden misiniz? O halde TalkEnglish tam size göre bir site. İngilizce konuşmayı öğretmek için hazırlanmış olan site, İngilizce konuşma ve dinleme derslerine sahiptir. Dersler temel konulardan daha ileri seviyelere kadar konuşma becerileri kazandıracağı gibi sitede gramer, iş ingilizcesi, deyimler ve ifadeler, temel mülakat soruları ve cevapları üzerine çok çeşitli konularda eğitimler bulabilirsiniz.

Web sitesi:

myhc_33468.jpg

undefined

Humans of New York

İnternet üzerinden İngilizce okuma becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız Humans of Newyork, New York’ta yaşayan insanların gerçek hayat hikayelerini, seyahat anılarını okuyabileceğiniz bir web sitesidir. Okuma yaparken yeni kültürler, şehirler ve insanlar hakkında da bilgi sahibi olacağınız Humans of New York sayesinde kelime dağarcığınızı geliştirebilir, okuduğunuzu anlama kapasitenizi test edebilir ve kendiniz için ilham verici hikayeler bulabilirsiniz. Site, 2010 yılında Brandon Stanton tarafından blog olarak açılırken bugün sosyal medyada 20 milyonun üzerinde takipçiye sahiptir.

Web sitesi:

engVid

İngilizce eğitim siteleri arıyorsanız, engVid ücretsiz videolarla etkili bir öğrenme ortamıdır. Öğretmenler tarafından hazırlanan videolar; dilbilgisi, kelime bilgisi, telafuz, IELTS ve TOEFL testlerine hazırlık gibi çok çeşitli konuları kapsar. 1300’den fazla videoya ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz sitede, ayrıca her ders sonunda konuyu anlayıp anlamadığınızı ölçebileceğiniz kısa bir testte bulabilirsiniz. engVid, size şaşırtıcı konularda dersler alma ve İngilizceyi profesyonel bir ortamda öğrenme ve pratik imkanı sunar.

Web sitesi:

LyricsTraining

İngilizce öğrenmek, pratiklik kazanmak ve bunları yaparken eğlenmek ister misiniz? LyricsTraining, tam da bunları kapsayan harika bir sitedir. Genel olarak yabancı dil öğrenirken en çok tavsiye edilen tekniklerden biri, müzik dinleyerek öğrenmektir. LyricsTraining, en sevdiğiniz şarkıların sözleri ve müzik videoları sayesinde İngilizceyi kolay ve eğlenceli bir şekilde öğrenme imkanı sunar. Böylelikle yeni kelimeler, deyimler, dilbilgisi kavramlarını öğrenme imkanı bulur, aynı zamanda sevdiğiniz şarkıların sözlerini de ezberlemiş olursunuz. Ayrıca müzik videoları, her seviye için ayrı olarak düzenlenmiştir.

Web sitesi:

Moderatörün son düzenlenenleri: