Inşaat Merdiveni

Fatih Özcan

Diğer Belge
Site Kurucusu
Konu
1.481
Tepki
1.423
Baştan aşağı uygunsuz bir inşaat merdiveni. Merdiven hakkında yorumlarınızı bekliyorum..

insaat merdiveni.jpg

Ali KİLCİ

B Sınıfı Uzman
Yönetim Grubu
Konu
155
Tepki
394
Öncelikle ahşap merdivenin hiç bir standardı olmadığından dolayı kullanılması yanlış. Nasıl bir uzman çalıştırıyorlar anlamadım. yada çalıştırıyorlar mı acaba :S

Aykut MORALAR

C Sınıfı Uzman
Kayıtlı Üye
Konu
0
Tepki
4
Bir kere Ali bey in söylediği gibi ahşap merdivenin olması baştan ilk kusuru. Sonrasında merdiven açısı yanlış.Merdivenin konulduğu zeminin tahta olması ve taşıyacağı yük kapasitesi belli değil. Şimdilik aklıma gelen kısımlar bunlar. Siz de bir kaç örnek verebilirseniz eğer..

Fatih Özcan

Diğer Belge
Site Kurucusu
Konu
1.481
Tepki
1.423
  • Konu sahibi Konu sahibi
Merdiven materyaline birşey söylemeden gördüklerimi söyleyeyim. Merdiven geriye doğru kaymasın diye stopper yapmışlar fakat yana doğru hareket etme ihtimali atlanmış burada. Merdivene korkuluk gerekir bu yer için. Basamak araları gördüğüm kadarıyla standart dışı buda tırmanmayı zorlaştırır. Merdiven basamakları imal edildiği gibi dikey değilde 5*20 kalastan yatay olarak yapılması daha doğru olurdu.

Merdivenin üzerine konulduğu platform tahtaları uygun değil, kırık ve deforme olmuş. Ayrıca genişlik tabanda kalas kullanımına uygun değil bence.

Musa Kamil Ekin

C Sınıfı Uzman
Yönetim Grubu
Konu
2.038
Tepki
943
Tamamen tehlike kokusu hissediyorum. Merdivenin ahşap olması, duruş açısı hatalı olması,basamaklar arası çok açık olması, esnek tahtalar üzerine kurulu olması, korkulukların olmaması ve bir yere bağlı olmaması...

Aykut MORALAR

C Sınıfı Uzman
Kayıtlı Üye
Konu
0
Tepki
4
Açısıyla ilgili detay H/4 olmalı buarada o kısmı yazmamışım :)

Yukarı Alt