• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Iş dünyasında kadın olmak..

Bayanlara esnek çalışma saatleri verilmeli midir? (esnek çalışma; yarı zamanlı, home ofis gibi)

  • Verilmemelidir çünkü toplumda kadına yer açılması için kadınlar kendini ispatlamalıdır.

    Oy: 0 0,0%

  • Kullanılan toplam oy
    17

Elif Yaman

Kayıtlı Üye
Katılım
10 Nisan 2014
Sertifika
C Sınıfı
Firma
İSKİ
Yaklaşık bir buçuk yıldır çalıştığım devlet sektöründe hep erkekler ön planda. Taşerondaysanız daha da beter.. Kendini çok yetiştirmiş ve bunu diplama, dil vs. ile ispatlamış bayanlarsa hemcinslerine nazaran daha ön planda. Ön plandan kastım kıdem, hatta kıdemden öte insan yerine konulmamak.. Bayansanız ve Türkiye'de çalışıyorsanız, kendinizi ifade edeceğiniz bir ortamın oluşmasını bekliyorsanız, daha çoook beklersiniz.. Haftada 6 gün çalışırsınız, pazar günü ise asla yetmez.. Hele evliyseniz, akşama da ev işleri sizi bekliyorsa yandınız.. pasaklı bir ev hanımı, şaşırmış, yorgun ve üzgün bir iş kadını olursunuz.. ne çalışacağınıza siz karar veremezsiniz.. Üstler ne verirse odur.. Yeri gelince komunist sistemin bir parçası olan 'kadın erkek eşitliği'nden dem vurulan ülkemde çalışma konusunda asla bizi erkeklerden geri bırakmazlar çook büyük adalet sistemimiz var.. Evde de işte de çalışan enerjik mi enerjik kadınlarız biz.. Hem çocuk yaparız hem kariyer.. Hem evde hem işte eziliriz.. Taşeronsanız asla diğer memurların aldığı maaşı alamazsınız.. Aile bireylerinin hepsi çalışmadan geçinmek öyle zorlayıcıdır ki hele istanbul gibi büyük bir şehirdeyseniz.. İzinler sorun olur, stresten canınız çıkar.. Tatil mi ? Kim kaybetmiş ki siz bulasınız? Üstlerle de aslarla da iyi geçinmezseniz her an birileri sizi sırtınızdan hançerleyebilir.. Devlette bir anda herşey tepetaklak olur ve bilhassa bayansanız fikriniz sorulmadan yeriniz değişir.. Zaten yeterince köleleştirilmiş bir sistemi çekilmez hale getiren böyle bir dünyada yaşamak.. Bunca dertlendiğim konunun arasında yüksek lisans için bir buçuk gün iznimin olması tüm bunları katlanılır kılıyor.. Fakat bayanlar olarak esnek çalışma saatlerine ihtiyacımız olduğunu bizzat gözlemledim.. Hiçbir çalışan MUTLU kadın görmedim.. Günü bitirmek için başlayan bıkkın ve mutsuz zavallı ve güçlüymüş gibi de görünmeye çalışan kadınlar.. Sistemde bir şeyler değişmeli.. Yoksa toplumdaki ahlaki dejenerasyon günden güne artacak.. Ahlaki dejenerasyondan kastımsa; kör, nankör, umursamaz, bencil ve kimsenin birbirini sevmediği, kimsenin birbirine güvenmediği ve daha bi sürü faktöre sahip bir ahlak çarşısı..

* Bayanlar çalışmasın diyen zihniyetler varsa, lütfen konuşmadan önce çok düşünsün..
 
İlk ve son madde birbirine çok yakın olmuş. Kadın mutlaka çalışmalı ekonomik özgürlüğü olmalıdır.

Ayrıca aynı işi yapan kadın ve erkek çalışanlar arasında ücret farklılığı olmamalıdır. Kadınlar ucuz işçi değildir!
 
yozlaşan bir topluma bakmak...

herkes tabiatına aykırı davranıyor ve sonuç...
kadının erkek, erkeğin kadın gibi yaşaması; kadına erkek, erkeğe kadın gibi davranılması kime mutluluk getirebilir ki
ne mutlu olunabilir ne de mutlu edilebilir

Mevla doğrusunu yaptı; kadını kadın, erkeği erkek yarattı.
Kimse tabiatından dışarı çıkmasın!
 
Şantiyede çalıştığım için, şantiyeler üzerinden gideyim. Genelde ortamı yumuşatıcı oluyorlar. Derleyici, toparlayıcı oluyorlar. Bazen işlerini çok çok doğru yapmak istemelerinden, aksamaya yol açsalar da bence her zaman her ortamda olmalılar.
 
Çünkü işler her zaman çok çok doğru yapılmalıdır ve bu işler öncelikle insanı ve dünyayı korumayı baz almalıdır..
 
Kadın yeryüzünün en değerli varlığıdır, her alanda olmalıdır,
Her şeyden önce varlığımızın sebebi onlardır, çünkü onlar anne' dir,
kolay gelsin,
 
Üst