Iş Kazaları Kader Değildir Projesi

Musa Kamil Ekin

Yönetim Grubu
Katılım
6 Nisan 2015
Mesajlar
2.222
Tepki puanı
973
Yaş
52
Konum
Ankara
İş Kazaları Kader Değildir Projesi
03 Haziran 2015 Çarşamba 14:10

Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Murat İnanç, tekstil işçilerine iş sağlığı ve güvenliği ile ilk yardım eğitimleri vereceklerini belirterek, "Çalışma hayatındaki sorunların çözümüne somut öneriler getiren yenilikçi çalışmalar yapıyoruz" dedi

Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Murat İnanç, tekstil işçilerine iş sağlığı ve güvenliği ile ilk yardım eğitimleri vereceklerini belirterek, "Çalışma hayatındaki sorunların çözümüne somut öneriler getiren yenilikçi çalışmalar yapıyoruz" dedi.

İnanç, Öz İplik-İş Sendikası tarafından iş kazalarını önlemeye yönelik farkındalık yaratma amacıyla hayata geçirilen, "İş Kazaları Kader Değildir Projesi"ne ilişkin basın toplantısında, her yıl yüzlerce insanın koruyucu önlemlerin alınmadığı ya da ihmal edildiği iş yerlerinde ortaya çıkan kazaları sonucu hayatını kaybettiğini veya iş göremez duruma geldiğini söyledi.

Geçen yıl iş kazaları sonucunda bin 800'den fazla işçinin hayatını kaybettiğini anlatan İnanç, şöyle konuştu:

"Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına müracaat ettiğimiz 'İş Kazası Kader Değildir' adlı projemiz, bakanlık tarafından kabul edildi. Bu yılın ocak ayında proje uygulamalarına başladık. Proje kapsamında 12 ay süreyle Çorlu-Adana-Malatya-Gaziantep'te 24 kişilik gruplar halinde toplam 96 tekstil işçisine 2'şer gün 4'er saatten 8 saat sürecek iş sağlığı ve güvenliği ile ilk yardım eğitimleri vereceğiz. Eğitime katılan işçilere de sertifika vereceğiz. Sendika olarak, projelerimizle anılan bir sendika olmak istiyoruz. Sürdürülebilir projeler geliştiriyoruz. Çalışma hayatındaki sorunların çözümüne somut öneriler getiren yenilikçi çalışmalar yapıyoruz."

İnanç, ayrıca Kayseri'de işitme engelli 113 işçiye işaret dili tercümanlarıyla eğitim verdiklerini belirtti.

KAYNAK:AA
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Üst