• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Haber Iş Kazalarında Karanlık Tablo

İş cinayetleri durmuyor. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) verilerine göre 2006’da bin 700 iş kazası ve meslek hastalığı sonucu ölüm maaşı dosyası açılırken, 8 yıl sonra 2014 yılına gelindiğinde bu rakam yüzde 79 artışla 3 bin 43’e çıktı.
MİTHAT YURDAKUL Ankara
Sadece 2015’in ocak ayında 22 iş ölümü dosyası açıldı. İstatistiklere göre 2006-2014 arasında meslek hastalıkları ve iş kazalarında hayatlarını kaybedenlerin sayası 22 bin 167’ye ulaştı.
2014’te bin 604, 2015’in ocak ayında ise 232 kişi sürekli iş göremez raporu aldı.
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
istatistikleri, işçilerin günlük ücretleri konusunda da ilginç veriler ortaya koydu. Buna göre, kamuda çalışan bir işçi günde ortalama 105 lira kazanırken, özelde çalışan 61, mevsimlik çalışan 52 lira kazanıyor.

Erkekler kadınlardan 5 lira fazla alıyor. SGK istatistiklerine göre, bir aktif çalışan başına dört emekli ya da çalışmayan düşmesi gerekirken, bu oran bu hükümet döneminde de düşürülemedi. 2003’te bir aktif sigortalıya 1,99 pasif düşerken, 2014’te bu rakam artmak yerine 1,94’e geriledi. SGK’nın açığı 20 milyon lirayı geçerek son 4 yılın zirvesine yerleşti.

Etiketler:
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
,,
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
 
Üst