• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Işçi Kamplarına Sağlık Denetimi

Musa Kamil Ekin

Yönetim Grubu
Katılım
6 Nisan 2015
Firma
BelKo ltd.şti.
İşçi Kamplarına Sağlık Denetimi
12 Ağustos 2015
%C4%B0%C5%9F%C3%A7i-Kamplar%C4%B1na-Sa%C4%9Fl%C4%B1k-Denetimi-620x330.jpg

Bursa Halk Sağlığı Müdürlüğü yetkilileri mevsimlik tarım işçilerinin konakladıkları Yenişehir ilçesine bağlı Çardak, Karasıl ve Çayırlı Çadır kamplarını ziyaret ederek, çocukları ağız ve diş taraması ile bulaşıcı hastalık taramasından geçirdi.

Mobil Diş Ünitesi Aracı ile Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır ve Şırnak’tan gelen mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarına ağız ve diş sağlığı taraması yapan yetkiler, bu konuda çocuklara çeşitli eğitimler verdi. Çardak, Karasıl ve çayır kamplarında ağız ve diş sağlığı hizmetleri kapsamında anaokulu çağındaki 28 çocuğa dişlerin uzun süre sağlıklı kalmasına yarayan flor vernik uygulaması gerçekleştirilirken, 121 çocuğa da diş macunu ve diş fırçası hediye edildi.

Yetkililer 85’i 0-1 yaş olmak üzere toplam 258 bebek ve çocuğa aşı çalışması gerçekleştirirken, bin 500 çocuğa da sıtma taraması yaptı. Kampta bulunan gebelerin tümüne gebe izlemi yapılırken, 15 kadına da loğusa izlemi gerçekleştirildi.

Kamplar Sağlık Taramasından Geçirildi

İşçilerin ikamet ettiği kampı sağlığa uygunlukları açısından da değerlendiren yetkililer, tespit edilen eksikliklere ilişkin raporu ilgili kurumlara gönderilerek, barınma alanlarının sağlığa daha uygun bir hale getirilmesi için çalışmalar başlatılmasını sağladı.


BURSA_HAYAT_20150812_4.jpg

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Üst