Işçi Kamplarına Sağlık Denetimi

Musa Kamil Ekin

C Sınıfı Uzman
Yönetim Grubu
Kayıt
6 Nisan 2015
Konu
2.038
Mesaj
2.221
Tepki
942
Şehir
Ankara
İşçi Kamplarına Sağlık Denetimi
12 Ağustos 2015

Bursa Halk Sağlığı Müdürlüğü yetkilileri mevsimlik tarım işçilerinin konakladıkları Yenişehir ilçesine bağlı Çardak, Karasıl ve Çayırlı Çadır kamplarını ziyaret ederek, çocukları ağız ve diş taraması ile bulaşıcı hastalık taramasından geçirdi.

Mobil Diş Ünitesi Aracı ile Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır ve Şırnak’tan gelen mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarına ağız ve diş sağlığı taraması yapan yetkiler, bu konuda çocuklara çeşitli eğitimler verdi. Çardak, Karasıl ve çayır kamplarında ağız ve diş sağlığı hizmetleri kapsamında anaokulu çağındaki 28 çocuğa dişlerin uzun süre sağlıklı kalmasına yarayan flor vernik uygulaması gerçekleştirilirken, 121 çocuğa da diş macunu ve diş fırçası hediye edildi.

Yetkililer 85’i 0-1 yaş olmak üzere toplam 258 bebek ve çocuğa aşı çalışması gerçekleştirirken, bin 500 çocuğa da sıtma taraması yaptı. Kampta bulunan gebelerin tümüne gebe izlemi yapılırken, 15 kadına da loğusa izlemi gerçekleştirildi.

Kamplar Sağlık Taramasından Geçirildi

İşçilerin ikamet ettiği kampı sağlığa uygunlukları açısından da değerlendiren yetkililer, tespit edilen eksikliklere ilişkin raporu ilgili kurumlara gönderilerek, barınma alanlarının sağlığa daha uygun bir hale getirilmesi için çalışmalar başlatılmasını sağladı.Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız.
 
Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt