Işçi Kamplarına Sağlık Denetimi

Konu, 'İşyeri Sağlık Gözetimi ve Denetimleri' kısmında Musa Kamil Ekin tarafından paylaşıldı.

 1. Musa Kamil Ekin

  Musa Kamil Ekin Yönetim Grubu C Sınıfı Uzman

  Mesajlar:
  2.227
  Firma:
  BelKo ltd.şti.
  İşçi Kamplarına Sağlık Denetimi
  12 Ağustos 2015
  [​IMG]
  Bursa Halk Sağlığı Müdürlüğü yetkilileri mevsimlik tarım işçilerinin konakladıkları Yenişehir ilçesine bağlı Çardak, Karasıl ve Çayırlı Çadır kamplarını ziyaret ederek, çocukları ağız ve diş taraması ile bulaşıcı hastalık taramasından geçirdi.

  Mobil Diş Ünitesi Aracı ile Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır ve Şırnak’tan gelen mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarına ağız ve diş sağlığı taraması yapan yetkiler, bu konuda çocuklara çeşitli eğitimler verdi. Çardak, Karasıl ve çayır kamplarında ağız ve diş sağlığı hizmetleri kapsamında anaokulu çağındaki 28 çocuğa dişlerin uzun süre sağlıklı kalmasına yarayan flor vernik uygulaması gerçekleştirilirken, 121 çocuğa da diş macunu ve diş fırçası hediye edildi.

  Yetkililer 85’i 0-1 yaş olmak üzere toplam 258 bebek ve çocuğa aşı çalışması gerçekleştirirken, bin 500 çocuğa da sıtma taraması yaptı. Kampta bulunan gebelerin tümüne gebe izlemi yapılırken, 15 kadına da loğusa izlemi gerçekleştirildi.

  Kamplar Sağlık Taramasından Geçirildi

  İşçilerin ikamet ettiği kampı sağlığa uygunlukları açısından da değerlendiren yetkililer, tespit edilen eksikliklere ilişkin raporu ilgili kurumlara gönderilerek, barınma alanlarının sağlığa daha uygun bir hale getirilmesi için çalışmalar başlatılmasını sağladı.


  [​IMG]

  Linkleri görebilmek için üye girişi yapmalısınız.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 11 Eylül 2015