İSG Ceza Bildirim Uygulama Prosedürü

hafssse

Kayıtlı Üye
Konular
2
Herkese merhabalar,

Sosyal medyada gezerken ekte bulunan uygulama dosyasını farkkettim. Türkiye' de firma bünyesinde bu prosedürü yapıp uygulayan var mı?

Ekli dosyalar

• İSG Ceza Bidrim Uygulama Prosedürü.pdf
    427,5 KB · Görüntüleme: 20

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Konular
1.481
Ben Türkiye 'de çalışmadığım için uygulama durumuna yönelik bilgi veremem fakat işçi sözleşmelelerinde yada alt yüklenici sözleşmelerinde bunun yolu açık olmalıdır aksi taktirde ceza uygulamak sıkıntıya düşürebilir.

abdulkerim doğan

Kayıtlı Üye
Konular
0
Herkese merhabalar,

Sosyal medyada gezerken ekte bulunan uygulama dosyasını farkkettim. Türkiye' de firma bünyesinde bu prosedürü yapıp uygulayan var mı?
hafsssedaha önce bir kaç inşaat projesinde görmüştüm. alt yüklenici sözleşmelerinde atıf yapılıyor. firmanın hak edişinden kesinti yapılıyor. kişinin kendisinden böyle yüksek meblağ kesemezsiniz.

hafssse

Kayıtlı Üye
Konular
2
Alt işveren sözleşmesine ve firmanın kendi bünyesindeki çalışanlarında iş sözleşmelerine bu madde eklenirse sıkıntı olmaz yani. Cevaplar için teşekkür ederim.

abdulkerim doğan

Kayıtlı Üye
Konular
0
personellere bu ceza uygulayamaz. personelden kesilecek cezanın üst sınırı ayda 2 işgününe gelen ücrettir. bu ücreti de açshb hesabına göndermeniz gerekir.

hafssse

Kayıtlı Üye
Konular
2
Dokümanı sanırım tam olarak incelemediğiniz belirttiğiniz kısım 3.sf de yazılmış.

Üst Alt