Isg Katip Te Çalişan Sayisi

Konu, 'Forum Yardım' kısmında elifd41 tarafından paylaşıldı.

 1. elifd41

  elifd41 Kayıtlı Üye C Sınıfı Uzman

  Mesajlar:
  2
  Firma:
  INDUCAT GLOBAL TEK. SER. A.Ş
  Merhaba arkadaşlar bir haftadan beri uğraştığım bir konuyu sizlerden çözüm bulmak istiyorum. bir firmada iş güvenliği uzmanı olarak çalışma yapıyorum ama uzmanlık sınıfı belgem yetmediği için osgbden hizmet alınması gereklidir. İnsan kaynaklarından son ayın sigorta dökümünü aldım. 157 çalışan ve çok tehlikeli yer gözüküyor. Sonra bir osgb ye teklif almak için sgk sicil numarasını yolladım bana 3 kişilik hizmet teklifi gönderdiler isg katip üzerinde 3 kişi çalışan gözüküyor ama sigorta da 157 çalışan tabi devlet kurumlarında hiç bir yere bu derdimi anlatamadım. Çözüm bulamadım. Lütfen bana yardımcı olun
   
 2. Musa Kamil Ekin

  Musa Kamil Ekin Yönetim Grubu C Sınıfı Uzman

  Mesajlar:
  2.227
  Firma:
  BelKo ltd.şti.
  157 çalışan sigortalı olup İSG-Katip üzerinden gösterilmesi Hem OSGB açısından hemde işveren sıkıntılı. Bu durum kayıt dışı olarak gözükeceği için önce Alo 170 arayıp önce bilgi alın gerekirse de yazılı olarak bilgi verin. Sonuç olarak müfettişler teftişe gelir ve kontrol ederler. Döküman isterler. Bu olayda işverene de OSGB'ye de ceza gelebilir. Bunda sizde zarar görebilirsiniz. O yüzden bu işlemler sırasında dikkatli olmalısınız.
   
 3. elifd41

  elifd41 Kayıtlı Üye C Sınıfı Uzman

  Mesajlar:
  2
  Firma:
  INDUCAT GLOBAL TEK. SER. A.Ş
  alo 170 aradım bağlı bulunduğum sgkya gidip güncelleme yapılması gereklidir bilgisini verdi. bizim mali müşavirler sürekli güncellemelerde bulunuyor. sonra tekrar aradım kimse bu konu hakkında bilgi sahibi değil sgkya ulaşmaya çalıştım ama ulaşamayınca sorun hala devam teşkil etmektedir.
   
 4. Musa Kamil Ekin

  Musa Kamil Ekin Yönetim Grubu C Sınıfı Uzman

  Mesajlar:
  2.227
  Firma:
  BelKo ltd.şti.
  Peki çalışanlar mevsimlik işçi mi yoksa devamlılığı var mı? Bazı OSGB'ler daimi olan personel üzerinden işlem yapabiliyorlar.