• Sayın Üyeler,

  Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

  Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Isıya dayanımlı eldiven

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Katılım
7 Aralık 2013
Şehir
Yurt Dışı
Sertifika
Diğer Belge
Firma
ABL Group
eldiven.jpg

TANIMI: 60° C den daha yüksek ısılı yerlerde çalışan elemanların ellerini sıcaklığa ve yanmalara karşı koruyan malzemedir.

YAPISI: Ellerinden dirseklere kadar olan kısımları korumalıdır.Eldivenler kullanım yerlerine göre beş parmaklı veya baş parmak ayrı diğer dört parmağı birlikte koruyacak şekilde üretilebilir.

Eldivenin imalinde kullanılan malzemeler ( Cam elyafı, Alüminyum folya, kevlar kumaş vb.) yüksek ısıya mukavim olmalıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLER:
 1. Eldivenin imalinde kullanılan malzemeler( Cam elyafı, Alüminyum folya, kevlar kumaş vb.) yüksek ısıya mukavim ve ısı izolasyonlu olmalıdır.
 2. Isıya maruz kalan kısımların dağılmasını önlemek için iç kısımlarına takviye malzeme konmalıdır.
 3. Eldivenlerde alerjik malzemeler kullanılmamalıdır.
 4. Eldivenler kullananın tercihi doğrultusunda beş parmaklı veya baş parmak ayrı diğer dört parmak ayrı olmak üzere sipariş edilebilir.
 5. Eldiven üzerindeki dikişler sıcağa dayanıklı ip ile takfiyeli dikilmeli çabuk deforme olmamalıdır.
 6. Eldiven üzerindeki delik, çatlak ve yırtık olmamalıdır.
 7. Eldivenlerin muhafazası için koruyucu kılıfı olmalıdır.
 8. Eldivenler TS EN 388, TS EN 407 de belirtilen özelliklere uygun olmalıdır.
 9. Eldiven üzerinde;
-Yapımcı firma adı ve sembolü,
-İmal yılı,

silinmeyecek şekilde bulunmalıdır.

Kaynak : TEİAŞ
 

Ekli dosyalar

 • Isıya dayanımlı eldiven.doc
  1,1 MB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
merhaba döküm sektöründe kavrama kabiliyeti daha yüksek olan ısıya dayanıklı eldiven arayışımız bulunmaktadır. Öneriniz var mıdır
 
Üst