• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Haber Iskele Çöktü 4 Işçi Yaralandı

İskele Çöktü 4 İşçi Yaralandı

%C4%B0skele-%C3%87%C3%B6kt%C3%BC-4-%C4%B0%C5%9F%C3%A7i-Yaraland%C4%B1-620x330.jpg
İ

Antalya’nın ev sahipliğinde Türkiye’de ilk defa yapılacak botanik temalı Expo 2016 Antalya’nın sergi alanındaki iskelenin çökmesi nedeniyle 4 işçi yaralandı.

Antalya’da 23 Nisan-30 Ekim 2016 tarihleri arasında düzenlenecek bin 100 dekar alanda oluşturulan Al kategorisinde ‘çiçek ve çocuk’ temalı botanik Expo alanındaki kazada, 4 işçi çeşitli yerlerinden yaralandı. 5 bin kişilik amfi tiyatronun beton dökümü işlemi sırasında çöken iskele üzerindeki Ahmet Özbay, Tarık Öztabak, Sefa Tekcan ve Alaaddin Üren isimli kişiler enkazın altında kaldı. Diğer çalışanların haber vermesi üzerine olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri, kısa sürede işçilere ulaşarak enkazın altından çıkardı. Hafif yaralanan işçilerin tedavisi ise, olay yerinde ambulanslarda yapıldı.

SUİÇMEZ’DEN AÇIKLAMA
Öte yandan olayla ilgili açıklama yapan EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Haşmet Suiçmez, şunları söyledi: “Kazayı bir uyarı olarak değerlendiriyoruz. Şu anda EXPO 2016 Antalya alanında 21 paket iş var. Kongre merkezi, kıyı yapıları, çocuk adası, köprüler, kiosklar, foodcourtlar, tuvaletler, restoranlar gibi paket işlerin içlerini açtığımızda, alanda yaklaşık 100 dolayında inşaat noktası var. Alanın tamamında yaklaşık bin 200 işçi, 300 de teknik ve destek eleman çalışıyor. Bu kadar yoğun iş trafiğinin olduğu alanda meydana gelen bu kazayı, bir uyarı olarak değerlendiriyoruz.

Ayrıca can kaybının olmamasına da seviniyoruz. Bundan sonrası için, iş yapan arkadaşlarımız ve çalışanlarımızın daha dikkatli ve özenli iş yapmalarını, yapılan işleri denetleyen arkadaşlarımız ve çalışanlarımızın da daha dikkatli ve özenli kontrol yapmalarını sağlayacağız ve bunun için büyük hassasiyet göstereceğiz.”

AKSU_OLAY_20150707_7.jpg

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Üst