Iskele Çöktü 4 Işçi Yaralandı

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Musa Kamil Ekin tarafından paylaşıldı.

 1. Musa Kamil Ekin

  Musa Kamil Ekin Yönetim Grubu

  Mesajlar:
  2.201
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma:
  BelKo ltd.şti.
  İskele Çöktü 4 İşçi Yaralandı

  %C4%B0skele-%C3%87%C3%B6kt%C3%BC-4-%C4%B0%C5%9F%C3%A7i-Yaraland%C4%B1-620x330.jpg İ

  Antalya’nın ev sahipliğinde Türkiye’de ilk defa yapılacak botanik temalı Expo 2016 Antalya’nın sergi alanındaki iskelenin çökmesi nedeniyle 4 işçi yaralandı.

  Antalya’da 23 Nisan-30 Ekim 2016 tarihleri arasında düzenlenecek bin 100 dekar alanda oluşturulan Al kategorisinde ‘çiçek ve çocuk’ temalı botanik Expo alanındaki kazada, 4 işçi çeşitli yerlerinden yaralandı. 5 bin kişilik amfi tiyatronun beton dökümü işlemi sırasında çöken iskele üzerindeki Ahmet Özbay, Tarık Öztabak, Sefa Tekcan ve Alaaddin Üren isimli kişiler enkazın altında kaldı. Diğer çalışanların haber vermesi üzerine olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri, kısa sürede işçilere ulaşarak enkazın altından çıkardı. Hafif yaralanan işçilerin tedavisi ise, olay yerinde ambulanslarda yapıldı.

  SUİÇMEZ’DEN AÇIKLAMA
  Öte yandan olayla ilgili açıklama yapan EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Haşmet Suiçmez, şunları söyledi: “Kazayı bir uyarı olarak değerlendiriyoruz. Şu anda EXPO 2016 Antalya alanında 21 paket iş var. Kongre merkezi, kıyı yapıları, çocuk adası, köprüler, kiosklar, foodcourtlar, tuvaletler, restoranlar gibi paket işlerin içlerini açtığımızda, alanda yaklaşık 100 dolayında inşaat noktası var. Alanın tamamında yaklaşık bin 200 işçi, 300 de teknik ve destek eleman çalışıyor. Bu kadar yoğun iş trafiğinin olduğu alanda meydana gelen bu kazayı, bir uyarı olarak değerlendiriyoruz.

  Ayrıca can kaybının olmamasına da seviniyoruz. Bundan sonrası için, iş yapan arkadaşlarımız ve çalışanlarımızın daha dikkatli ve özenli iş yapmalarını, yapılan işleri denetleyen arkadaşlarımız ve çalışanlarımızın da daha dikkatli ve özenli kontrol yapmalarını sağlayacağız ve bunun için büyük hassasiyet göstereceğiz.”

  AKSU_OLAY_20150707_7.jpg
  İş Kazası Haberleri
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 10 Temmuz 2015