• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Haber Istanbul'da kaçacak yer yok..

1999 depreminin üzerine 2001′de hazırlanan Afete Yönelik Acil Eylem Planı‘na göre, daha büyük bir olası depremde halkın toplanacağı çadır alanlar, helikopter pistleri ve park etme yasağı getirilen yollar belirlenmişti. Fakat bu alanların yaklaşık 240 tanesi artık yok.
Plana göre; Ali Sami Yen Stadı (Şişli), Anthill (Şişli), Starcity Outlet Center (Bahçelievler), Zaman Gazetesi (Bahçelievler), Ağaoğlu MyCity(Bahçelievler), Meydan AVM (Bahçelievler), Sahilpark Veliefendi(Zeytinburnu), Onaltı Dokuz (Zeytinburnu), Ora AVM (Bayrampaşa),Forum İstanbul (Zeytinburnu), Kiptaş Ünalan Evleri (Üsküdar), Kiptaş Tuzla 2-3 Etap Konutları (Tuzla), DAP Royal Center (Maltepe), TOKİ Avrupa Konutları (GOP), Kemalpark evleri (Esenler), Çınar Olimpia Park Sitesi (Bağcılar), Ataköy Konakları (Bakırköy), Capacity AVM(Bakırköy), ve Selenium Plaza’nın ( Beşiktaş ) bulunduğu araziler toplanma alanı olarak belirlenmişti.

İBB ACİL EYLEM PLANI'NI UNUTTU

Fakat 2001 yılında ‘büyük övünç kaynağı’ olarak duyurulan Acil Eylem Planı’na sadık kalınmadığı gibi, yeni yerler de belirlenmedi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi de o dönem websitesine koyduğu bu planı daha sonra sitesinden kaldırdı.

YENİ YERLERİ AÇIKLAYIN

İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Cemal Gökçe 2012′de konuyla ilgili yaptığı açıklamada, İstanbul halkına deprem sonrası toplanacağı alanların açıklanmadığını belirtmişti.

Mimarlar Odası Genel Başkanı Eyüp Muhcu da, 1999 depreminden sonra Afet Koordinasyon Merkezi aracılığıyla belirlenen 480 adet toplanma ve çadır yerinin afet koordinasyon planına işlendiğini ancak imar planlarına işlenmediğini söyledi.

Kaynak :
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
 
Maalesef erken unutuyoruz. Deprem sonrası binlerce vatandaşımız öldüğü zaman nutuk atanlar, yaraları saracağız, gerekli önlemleri alacağız diyenleri yine göreve bekliyoruz. Verilen sözlerin arkasında dursunlar ve afet acil durum planlarını hakkıyla uygulasınlar..
 
Üst