• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Haber Kahramanmaraş’ta Inşaat Çöktü!

Onikişubat ilçesi Gayberli Mahallesi Hal Kavşağı civarında bir iş yeri inşaatının birinci katına “tabla beton” döküldüğü sırada çökme yaşandı.

Bu sırada çalışan işçiler Mustafa Tuğrul, Yaşar Tuğrul, Hasan Çelik, Adem Kozan, Yaşar Kömeç, Ali Tuğrul, Yusuf Tuğrul, Sonar Tuğrul ve Emrah Akçakaya zemine düşerek yaralandı.

Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine 112 Acil Servis, itfaiye, AFAD ve polis ekipleri sevk edildi. Ekiplerin yardımıyla kurtarılan işçiler ambulanslarla kentteki çeşitli hastanelere sevk edildi. İnşaat alanında enkaz kaldırma çalışması başlatıldı. Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Fatih Erkoç da olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

Vali Güvençer, gazetecilere yaptığı açıklamada, inşaata tabla betonun döküldüğü sırada çökmenin yaşandığını belirtti.

Ekiplerin müdahalesiyle işçilerin kısa sürede kurtarıldığını, sağlık durumlarının iyi olduğunu ifade eden Güvençer, “Olay yerinden çıkartılan 4 kardeşimizin durumu ciddi ancak hayatı tehlikeleri yok. Kısa sürede müdahale edilmesi olayın ağırlığını ve bizi üzen tarafını kısmen hafifletiyor. Aldığımız bilgilere göre şu anda enkaz altında hiç kimse yok. Ancak biz emin olmak için enkazla ilgili çalışmalar devam edecek” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç ise işçilerin yaralanmasından üzüntü duyduğunu belirterek, “İnşallah yaralı kardeşlerimiz acil şifaya kavuşurlar. Bu konular daha hassas şekilde incelenecek” dedi. (AA)
 
ben kalıp kazası yaşadım 6 ıncı iş günüm dü sebepler biri sağlam kalıp yapılmaması yağmur altında bitsin bitsin diye döktürülen beton bitti ama bir ay sonra bir kişi yaralı olay sahabi iş vereni ile de iki gün önce kavga etmiştim güvensiz demiştik birşey olmaz dedi olay oldu sonra bir kişi yaralı kalıp duman olmuş anafirma 100bin ceza kesti demekki bu işler bağırmakla bitsin bitsinle olmuyormuş
 
Üst