• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kanser Hastaları 1.800 Günle Malullük Aylığı Alabilir

Musa Kamil Ekin

Yönetim Grubu
Sertifika
C Sınıfı
Firma
BelKo ltd.şti.
Kanser hastaları 1.800 günle malullük aylığı alabilir...

12 Ağutos 2015
okan_guray_bulbul.jpg

Okan Güray Bülbül

Kanser hastaları, 10 yıl sigortalılık ve 1.800 gün primle başvuru yaparak malullük aylığı alabilir. 10 yılı dolmayanlar ise başka birisinin bakımına muhtaçsa malul sayılabilir.

SORU: 2009’dan itibaren isteğe bağlı sigorta ödüyorum. 40 yaşındayım, sigortalı bir işte çalışmadım. Aradaki farkı ödeyerek veya primi yüksek sınıftan yatırarak en kısa sürede nasıl emekli olabilirim? Kanser hastasıyım ama yatalak değilim. (Dolunay Beyazkaya)
CEVAP: İsteğe bağlı sigortalılık kapsamında 9.000 gün ve 60 yaş şartlarıyla emekli olabilirsiniz. Prim farkının ödenmesiyle erken emeklilik söz konusu olmaz. Kanser hastaları 10 yıl sigortalılık ve 1.800 gün ödenmiş primle teşhis tarihinden itibaren başvurarak malullük aylığı alabilirler. Ancak 10 yıllık sigortalılığınız olmadığı için ancak başka birisinin bakımına muhtaç şeklinde bir sağlık raporu alırsanız malul sayılmanız mümkün.

Başvurmayanın hakkı yandı

SORU: Ben tarım Bağ-Kur’luyum ve 8 yıl prim borcum var. Geçen yapılandırma çıktığında borcumu yapılandırdım fakat ödeme yapamadım. Benim ne yapmam gerekiyor? (Ekrem Gümüş)
CEVAP: Sigortalılık durdurulma işlemleri tarım Bağ–Kur’luları da kapsıyordu. Ancak 6552 sayılı Kanun kapsamında borç yapılandırması yapan kişiler ancak talepleri üzerine sigortalılık sildirme işlemi yapabiliyorlardı. 31 Temmuz’a kadar başvurmadıysanız durdurma işleminden yararlanamazsınız.

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!

Moderatörün son düzenlenenleri: