• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Haber Köşk'te Hüzünlü Hafta

Köşk'te Hüzünlü Hafta
19 Ağustos 2015 Çarşamba 09:49
Türkiye’de çalışma hayatının en büyük sorun ve sıkıntıları arasında yer alan iş kazaları Köşk ilçesinde 3 köyü yasa boğdu.
kosk-te-huzunlu-hafta-7609996_x_o.jpg

Türkiye'de çalışma hayatının en büyük sorun ve sıkıntıları arasında yer alan iş kazaları Köşk ilçesinde 3 köyü yasa boğdu. İlçe'de art arda meydana gelen iki ayrı iş kazasında hayatını kaybeden hayatının baharındaki 3 kişi gözyaşları arasında toprağa verildi. Köşk Ziraat Odası Başkanı Veli Tuna, özellikle tarım sektöründe yaşanan iş kazalarının ciddi sıkıntılara neden olduğunu belirterek tedbirlerin artırılmasını istedi.

Köşk İlçesi'ne bağlı Koçak, Ovaköy ve Cumaderesi Köyü Mahallerinde kılınan cenaze namazlarının ardından hayatının baharındaki 3 kişi son yolculuklarına uğurlandı. Domates kamyonunun kasasının açılması sonucu hayatını kaybeden Ramazan Baş Cumadere Mahallesi'nde Özer Özdemir Koçak Köyü Mahallesi'nde toprağa verildi. Ramazan Baş ve Özer Özdemir'in ölümüne benzer bir şekilde yem dağıtımı yaptığı sırada freni boşalan kamyon ile duvar arasında sıkışıp yaralandıktan sonra hayatını kaybeden İbrahim Çiftçide Ovaköy Mahallesi'nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Son günlerde gerek slaj makinesi kullanırken, gerek kestane çırparken gerekse işe giderken meydana gelen kazalarda yaralanma ve can kayıplarının arttığını belirten Köşk Ziraat Odası Başkanı Veli Tuna, basit tedbirlerle önlenebilecek pek çok kazanın ölümlere neden olduğunu belirtti. Tuna, "Son yaşadığımız iki acı olay ve 3 büyük üzüntünün sebebi de gerekli önlemlerin alınmamasından kaynaklanıyor. Elbette kader ve kazaya inanç ve teslimiyetimiz sonsuz. Ancak 'Tedbir senden takdir Allah'tan' sözünü de unutmamak gerekiyor. Bu nedenle özellikle tarım teşkilatında çalışan çiftçi ve işçilerimizin can güvenliğini her şeyin üstünde tutmaları gerekiyor" diyerek yaşanan iş kazalarında hayatını kaybedenlere rahmet, hayatını kaybedenlerin yakınlarına ve sevenlerine baş sağlığı diledi. - AYDIN

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Üst