• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Küçük Işçilerin Sıcakla Imtihanı

Musa Kamil Ekin

Yönetim Grubu
Katılım
6 Nisan 2015
Firma
BelKo ltd.şti.
Küçük işçilerin sıcakla imtihanı...
02.08.2015 Çocuk İşçilik

sicak_298dcdc8d190ee304c82.png
Urfa'da 49 dereceyi bulan sıcaklarda çocuklar sokakta çöp toplayarak geçimini sağlıyor. Sıcaktan yorgun düşen çocuklar apartman aralarında serinlemeye çalışıyor.
49 Dereceyi bulan Yaz aylarının kavurucu sıcaklarının yaşandığı Şanlıurfa'da çocuklar çöp toplayarak geçimini sağlıyor. Okulların tatil olmasını da fırsat bilen çocuklar gündüz vakti cadde ve sokaklarda biriken çöpleri toplayıp para kazanıyor. Kent merkezinde istihdam alanlarının kısıtlı olması sebebiyle çocuk işçiliğinde artış görülüyor. Özelikle Suriye mültecin yoğun olduğu Kentin çeşitli noktalarında çöp toplayan çocuklar kavurucu sıcaktan korunmak için apartman aralarında serinlemeye çalışıyorlar.
Okul açılmasına 45 gün kala daha fazla çalıştıklarını anlatan çocuklar ailelerine yaz aylarında yardım etmek isteyen ve isminin açıklamayan bir çocuk, "Ailem daha okul kapanmadan batıya mevsimlik işçi olarak göç ediyorlar ama ben okumak istiyorum burada kalıp hem okulumu okuyorum hemde çöpten topladığım kağıt ve naylonlarla geçimimi sağlıyorum sabah erken kalkıyorum bir çok yeri geziyorum ama havalar çok sıcak oldu arabamı yanıma bırakıp apartman aralarında sıcaktan korunmak üzere dinleniyorum" dedi.

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
 
Üst