• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Haber Makinaya Başı Sıkışan Genç Işçi, Feci Şekilde Can Verdi

Konya'da İsmail Erciş isimli işçi, çalıştığı atölyede makinaya başını sıkıştırarak öldü. Makinanın üzerinde ise "Makina çalışırken dikkatli ol" yazması dikkat çekti.
konya-sac-pano-kesme-makinasina-basi-sikisan--6747828_x_o.jpgKonya'da bugün saat 15.00 sıralarında merkez Karatay İlçesi Fevzi Çakmak Mahallesi Hurdacılar Sanayi Sitesi 10571 sokaktaki elektrik pano ve araç rafı yapan bir atölyede çalışan 24 yaşındaki İsmail Erciş, saç pano kesme makinasına başını sıkıştırması sonucu hayatını kaybetti.

BAŞINI SIKIŞTIRDI

Yaklaşık 2 ay önce işe başlayan İsmail Erciş, bilgisayar sistemiyle otomatik çalışan pano kesme makinasında ayarlama yaptığı sırada iddiaya göre eğilmesi sonucu başını makinada sıkıştırdı.

Erciş'i kanlar içinde gören arkadaşları 112 Acil Servis'e haber verdi. Olay yerine gelen sağlık görevlilerinin yaptığı tüm müdahaleye rağmen Erciş, hayatını kaybetti. Makinanın üzerinde ise 'Makina çalışırken dikkatli ol' yazması dikkat çekti. Olay yerine gelen Erçiş'in babası ise sinir krizi geçirdi.
 
makina resmi yok(giyotin makas tezgahı olabilir) ama burada işletme asli kusurlu gözüküyor.
 
Üst