• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Haber Manisa'da Arıtma Havuzu Faciası: 3 Ölü

Manisa'da arıtma tesisindeki havuza motoru tamir için inen biri mühendis ikisi işçi üç kişi, 5 metrelik içi su ve balçık çamur dolu havuza düşerek hayatlarını kaybetti.Edinilen bilgiye göre olay, bugün saat 12.00 sıralarında Manisa Deri Organize Sanayi Sitesi Arıtma Tesisleri'nde meydana geldi. İddialara göre, Mühendis Muhammet Nurdelen ile işçiler İbrahim Dursun ve Satılmış Mercan, arıtma tesisi havuzlarında arızalanan motoru tamir etmek istedi. Havuzun üzerine çıkan üç kişiden biri dengesini kaybederek içinde arıtma çamurunun bulunduğu havuza düştü. Diğer ikisi ise arkadaşlarını kurtarmak isterken aynı sonla karşılaştı. Üç kişi yaklaşık 5 metre derinliğindeki havuzun içinde kayboldu.

Çevreden olayı görenlerin ihbarı üzerine olay yerine hemen Manisa İtfaiyesi ve 112 sağlık ekipleri sevk edildi. Ekipler, üç kişinin bulunduğu havuzdaki suyu tahliyeye başlarken, sırayla Nurdelen, Dursun ve Mercan'ın cesetlerine ulaşıldı. Bu sırada olayı haber alarak tesislere gelen ölenlerin yakınlarının feryatları yeri göğü inletti. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, ölenlerin cenazeleri savcılık incelemesinin ardından teslim edilecek.

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!

Sayın arkadaşlar,

Bakanlık denetim yapmıyor mu? Yapıyorsa denetlemeler nasıl geçiyor? Denetleme geçirmiş bir arkadaş lütfen denetleme sürecini açıklayabilir mi? Hakkıyla denetim yapılıyorsa bu kazalar neden önlenemiyor ve ölüm haberleri geliyor..

Selamlar..

Selamlar,

Geçen hafta yaşadığımız bir denetimi (!!!!!) yazayım sizlere.
HES yapıyoruz bir yerlerde, Soma faciasından sonra bakanlık valiliklere yazı göndermiş " iliniz sınırları içinde tüm ağır ve tehlikeli iş yerlerinde güvenlik denetimi yapılsın" diye. Valilikte bu işi İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE vermiş. Bizim şantiyeye de 3 adet polis memuru arkadaş geldi. Ellerinde bir formla. Risk analiziniz var mı? Eğitim veriyor musunuz? gibi klişe bir kaç soru sorup çaylarını içip gittiler. Adamların günahı yok Valilik emri yayınlamış, memur da işini yapıyor. Onlarda farkındalar bu olayın ne olduğunun ama çaresizler.
Şimdi sorunuzun cevabını bir nebze kendi tarafımdan vermiş oldum galiba.

Fazlasıyla hemde.. İş güvenliği sistemimizin dramatik yüzü gözler önüne serilmiş oldu..