Mühendislerin Ve Işçilerin Yardımcısı |akıllı Baret

Konu, 'Kişisel Koruyucu Ekipmanlar' kısmında Musa Kamil Ekin tarafından paylaşıldı.

 1. Musa Kamil Ekin

  Musa Kamil Ekin Yönetim Grubu

  Mesajlar:
  2.223
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma:
  BelKo ltd.şti.
  Mühendislerin Ve İşçilerin Yardımcısı | Akıllı Baret

  Akıllı baretler ne işe yarar? Peki bu baretler mühendislere ve işçilere nasıl yardımcı olabilir? Akıllı baretler iş kazalarını önleyebilir mi? gelin hep beraber yazımızda inceleyelim...

  upload_2015-9-30_14-20-34.png

  Sahada çalışan mühendislerin ve işçilerin işlerini kolaylaştıracak uygulamaları olan, geniş içerikli ve gelişmiş giyilebilir cihaz akıllı baret iş ve işçi güvenliğini sağlamak amacı ile geliştirildi.

  1.jpg

  Akıllı baret yapıldıktan sonra “ Dünyanın ilk giyilebilir insan-makina ara yüzü sloganı ile kullanıcılara sundu. İşçilere sahada navigasyon hizmeti sunmanın yanı sıra tüm çalışanların görev yerlerini ve kendilerine verilen görevleri de gösteriyor. Akıllı baret işçilerin görev yerlerini ve kendilerine verilmiş olan görevleri de gösteriyor. İşçilerin gerektiğinde değiştirilmesi gereken parçalara yönlendiren akıllı baret yapılan işleri hatta iş kazalarını kamerası ile kayıt altına alabiliyor. Böylece iş kazalarının sebepleri öğrenilip gereken tedbirler alınıyor ve aynı kazaların tekrarlanmaması için bu kayıtlar eğitim esnasında kullanılabiliyor.

  2.jpg

  360 derece görüntü açısına sahip 4 kamerası olan bu baretler gücünü iki Snapdragon işlemciler almaktadır. Ayriyeten akıllı baretler akıllı telefon ve akıllı saatlerle senkronize olabiliyorlar bunu da bluetooth ile cihazlara bağlanarak yapmaktadır. Yüksek çözünürlüklü sensör paketi ile çalışma ortamının 4 boyutlu ve yüksek çözünürlüklü görüntü sunmaktadır ve şeffaf ekranı loş ve aydınlık ortamlarda okunulabiliyor. Google glass ve Oculus RFT gibi çevre-mekan anlık analizi yaparak enformasyon sağlıyor.

  3.jpg

  Dünyada İş ve işçi güvenliğinin ancak yaşanan kazalarda gündeme gelebildiğinden dolayı bu akıllı baretler üretilmektedir. Ülkemizde akıllı baretler fazla yaygın değildir bundan dolayı akıllı baretler yardımı ile hem işçi kazalarını aza indirebilmek hem de mühendislerin yaptıkları işlerde kesin sonuçlara ulaşabilmeleri için önemli bir barettir.  http://www.elektrikport.com/haber-r...erin-yardimcisi-akilli-baret/14795#ad-image-3
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 1 Ekim 2015
  Fatih Özcan bunu beğendi.
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu Site Kurucusu

  Mesajlar:
  1.333
  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Firma:
  Sembol Construction
  Teknolojinin faydalarından yararlanmak lazım. Bu baretlerin kameralarını bir izleme merkezinden izleme imkanı yada kamera kayıtlarını bir serverda günlük yedekleme imkanı var ise çok güzel bir takip sistemi olacaktır.

  Umarım çok kısa zamanda her yerde yaygınlaşır.
   
  Musa Kamil Ekin bunu beğendi.