• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ölmeden önce ne yapardi?

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Katılım
7 Aralık 2013
Şehir
Yurt Dışı
Sertifika
Diğer Belge
Firma
ABL Group
Yorgunluğun değişik aşamaları:
Direksiyonda yorgunluk, değişik aşamalarla, kurnazca gelir. Yorgunluğun ilk etkileri, bir ilgisizlik duygusu içinde, düşünce etkinliğinde bir azalma ile kendini belli eder. Çok geçmeden ilk esnemeler başlar.

Direksiyon idaresinin kötüleşmesi yanında sürücü, ağzının kuruduğunu hisseder.

Isı ortamı normal olduğu halde, üşüyormuş gibi bir duyguya kapılır. Bu üşüme duygusu çok haince bir şeydir ve sahtedir.

Sürücü bu durumda kaloriferi açma ihtiyacı hisseder ve kendisine ilk tuzağı hazırlar. Çünkü bu sıcaklıkla, sürücüye bir uyuşukluk çöker.

Artık esnemeler daha bir yoğunlaşır, göz kapakları aşağıya inmek ister. Sürücü aracın hızını ayarlamakta ve hesaplamakta kararsızlığa düşer. Bu, koordinasyon yeteneğinin zayıfladığının belirtisidir.

Giderek sürücü, bulunduğu ortamı bilemez bir duruma düşer ve kendine, “x kentini geçtim mi?” Ya da, “yakında varabilir miyim?” gibi soru sorma gereğini duyar.

Son aşamalarda sürücü, bir takım halüsinasyonlar (değişik hayaller) görür. Boyun kasları gevşer ve baş ani düşüşler gösterir. Doyumsuz uyuma isteği öylesine bir güç kazanır ki, artık onun hiçbir kuvvetli özelliğinin uyumasını engellemesi imkậnsız hale gelir.

Bu durumda farkında olmadan gaz pedalına da yüklenmeye başlar ve aracın hızı dehşetli bir yükselişe geçer. Artık çok geç kalmıştır…

Ölmeden önce ne yapması gerekirdi?
Kenara çekip bir süre uyumak ve biraz temiz hava almak.
İşte bu kadar basit.

Hiçbir zaman kendi canınızla başkalarının canını tehlikeye atmak ve geride kalanları büyük kederlere boğmak zorunda kalacak kadar aceleniz olamaz...

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
 
Üst