Ölmeden önce ne yapardi?

Fatih Özcan

Diğer Belge
Site Kurucusu
Kayıt
30 Mart 2014
Konu
1.481
Mesaj
2.162
Tepki
1.423
Şehir
Astana
Yorgunluğun değişik aşamaları:
Direksiyonda yorgunluk, değişik aşamalarla, kurnazca gelir. Yorgunluğun ilk etkileri, bir ilgisizlik duygusu içinde, düşünce etkinliğinde bir azalma ile kendini belli eder. Çok geçmeden ilk esnemeler başlar.

Direksiyon idaresinin kötüleşmesi yanında sürücü, ağzının kuruduğunu hisseder.

Isı ortamı normal olduğu halde, üşüyormuş gibi bir duyguya kapılır. Bu üşüme duygusu çok haince bir şeydir ve sahtedir.

Sürücü bu durumda kaloriferi açma ihtiyacı hisseder ve kendisine ilk tuzağı hazırlar. Çünkü bu sıcaklıkla, sürücüye bir uyuşukluk çöker.

Artık esnemeler daha bir yoğunlaşır, göz kapakları aşağıya inmek ister. Sürücü aracın hızını ayarlamakta ve hesaplamakta kararsızlığa düşer. Bu, koordinasyon yeteneğinin zayıfladığının belirtisidir.

Giderek sürücü, bulunduğu ortamı bilemez bir duruma düşer ve kendine, “x kentini geçtim mi?” Ya da, “yakında varabilir miyim?” gibi soru sorma gereğini duyar.

Son aşamalarda sürücü, bir takım halüsinasyonlar (değişik hayaller) görür. Boyun kasları gevşer ve baş ani düşüşler gösterir. Doyumsuz uyuma isteği öylesine bir güç kazanır ki, artık onun hiçbir kuvvetli özelliğinin uyumasını engellemesi imkậnsız hale gelir.

Bu durumda farkında olmadan gaz pedalına da yüklenmeye başlar ve aracın hızı dehşetli bir yükselişe geçer. Artık çok geç kalmıştır…

Ölmeden önce ne yapması gerekirdi?
Kenara çekip bir süre uyumak ve biraz temiz hava almak.
İşte bu kadar basit.

Hiçbir zaman kendi canınızla başkalarının canını tehlikeye atmak ve geride kalanları büyük kederlere boğmak zorunda kalacak kadar aceleniz olamaz...

Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız.
 
Yukarı Alt