Ölümüne Yolculuk

Musa Kamil Ekin

Yönetim Grubu
Katılım
6 Nisan 2015
Mesajlar
2.222
Tepki puanı
977
Yaş
52
Konum
Ankara
Ölümüne yolculuk
03.08.2015 1- Tarım / Orman


30671773.jpg
Elmadağ’da, mevsimlik tarım işçilerini TIR kasasındaki ‘balık istifi’ yolcuğu, polis ekiplerinin aracı durdurmasıyla sona erdi.
Şanlıurfa'dan Düzce'ye gitmek üzere yola çıkan tarım işçileri ve ailelerinden oluşan 95 kişi, kiraladıkları TIR’ın kasasında eşyalar arasında yolculuk yaparak Ankara'ya kadar ‘balık istifi’ vaziyette geldi. Güzergahta yolculuk yapan diğer sürücülerin ihbarı üzerine polis ekipleri, Elmadağ'ın Çaykur mevkisinde kapalı kasa TIR’ı durdurdu. TIR’ın kasasında çok sayıda kişiyle karşılaşan ekipler, bu tehlikeli yolculuğun devam ettirilmesine izin vermedi.
Aralarında bebek, çocuk ve kadınların da bulunduğu 95 kişinin TIR’ın kasasından inmesi dakikalarca sürdü. Tarım işçileri ve aileleri, ayarlanan otobüsle yolculuğuna devam etti.
6 AYDA 646 İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ
Türkiye’de ‘iş kazaları ve işçi ölümlerinde’ ilk sıralardan birini tarım iş kolu alıyor. İşçilerin karşılaştığı kaza ve ölümleri raporlaştıran İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi’nin verilerine göre, 2015 yılının ilk altı ayında 646 işçi yaşamını yitirdi. İşçilerin en çok trafik-servis kazalarında, düşme, ezilme-göçük nedeniyle hayatlarını kaybettiğine dikkat çekiliyor.
MANİSA’NIN ÜZERİNDEN 1 AY GEÇTİ
Öte yandan geçen ay Manisa’nın Gölmarmara ilçesinde, kasasında tarım işçisi taşıyan kamyonet, süt tankeri ile çarpışmı. Feci kazada kamyonetteki 13’ü kadın 15 tarım işçisi yaşamını yitirmişti.


Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
 
Üst