• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Haber Osgb' Nin Ahlaksızlığı... Ölü Doktoru Iş Hekimi Olarak Görevlendirdiler.

Yaşanan iş kazalarıyla birlikte gündemden düşmeyen İş Sağlığı ve Güvenliği hizmetinde dönen oyunlar akıllara zarar boyutlara ulaştı.
Yasanın yürürlüğe girmesiyle birlikte “Tehlikeli ve Çok Tehlikeli” işlerle uğraşan firmaların bünyelerinde belirlenen dakikalarda İş Güvenliği Uzmanı ve İş yeri Hekimi bulundurma zorunluluğu mevcut. Kocaeli’de yasanın yürürlüğe girmesinden sonra bir sene içinde açılan Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri 4 katı arttı. Bu artış gözlerden kaçmazken, bu kısa zamanda bu kadar artışın yaşanmasının sebepleri yavaş yavaş bakanlığın denetmenleri tarafından ortaya çıkartılıyor.

ÖLÜ DOKTORU İŞ YERİ HEKİMİ OLARAK GÖREVLENDİRİYORLAR

İş Sağlığı ve Güvenliği hizmetinin biraz daha anlaşılıp, sürecin bilinmesiyle birlikte OSGB firmalarında yaşanan sıkıntılarda gün yüzüne çıkmaya başladı. Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığından Yetki Belgesini daha almadan hizmet vermeye çalışanlar, İSG sistem atamalarında uzman ve hekim onaylarını firmalarla paylaştıktan sonra sistem üzerinde çıkartanlar, yetki sınıfı yetmeyen uzmanları alanları dışında görevlendirmeleri ve bunların en ilginci de bakanlığın sistem açıklarını fark eden bazı OSGB birimlerinin vefat etmiş doktorun diploma numarasıyla atama yapıp yerine teknikerleri görevlendirmeleri.


DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

Firmanız adına bu hizmeti almadan önce ve aldıktan sonra dikkat etmeniz gerekenler;

1. OSGB'den hizmet alıyorsanız YETKİ BELGESİNİ mutlaka görün.

2. Bireysel hizmet alıyorsanız iş güvenliği uzmanınızın UZMANLIK SERTİFİKASINI isteyin.

3. Bireysel hizmet alıyorsanız iş yeri hekiminizin YETKİ BELGESİNİ isteyin.

4. Anlaşmadan sonra mutlaka İSG Katip sistemine GEREKEN SÜRELERDE görevlendirmenizi yaptırın.

5. İSG Katip sisteminde iki tarafın onayı olmadan yükümlülüğün kalkmayacağını unutmayın.

6. Aylık hizmet sürelerinde size hizmet veren personelin sözleşme yaptığınız uzman ve hekim olmasına dikkat edin.


Kaynak:
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
 
Böyle usulsüzlük yapanların yetki belgeleri iptal edilmeli ve bir daha sorumlu müdürlük dahil yönetim kademesinde çalışmalarının engellenmesi gerekir. Hatta mahkemeye çıkarılarak gereken ceza aldırılmalıdır. İbret olsun diyede her yerde ifşa edilmelidir ki bunların önü alınsın..
 
Nasıl bir özgüvendir ki bu sen ölmüş adam üzerinden hala para kazanma derdindesin. Ey ÇSGB hiç mi kontrol merciin yok, hiç mi sistemin yok...
Yazık çok yazık...
 
Üst