Samsung Fabrikasındaki İşçi Öldü

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Katılım
30 Mart 2014
Mesajlar
2.241
Tepki puanı
1.647
Konum
Londra
Samsung'un Güney Kore'nin başkenti Seul'daki fabrikasında bir işçinin karbondioksit zehirlenmesi sonucu öldüğü açıklandı. Samsung, haberi resmi şekilde doğruladı.

Büyük teknoloji şirketlerinin üretim tesislerinde uzun zamandır ciddi bir kaza veya ölüm vakasına rastlanmıyordu. Teknoloji şirketlerinin fabrikalarında her geçen yıl daha yoğun şekilde artırılan güvenlik önlemlerinin bu noktada etkili olduğu belirtiliyor. Güney Kore'den gelen üzücü bir haber ise bunu değiştirdi.

Kore haber ajansı Yonhap News'e göre ülkenin en önemli teknoloji şirketiSamsung'un başkent Seul'daki fabrikasında bir işçi, karbondioksit (CO2) zehirlenmesi sonucu hayatını kaybetti. Ölen işçinin adı henüz açıklanmazken 52 yaşında olduğu belirtildi. Samsung olayı doğruladı ve gelecekte bunun gibi gibi kazaları önlemek için yapılması gerekenler üzerinden çalışılacağını açıkladı.
haber.jpg


Daha önce de olmuştu

Samsung'un fabrikasında bir işçinin hayatını kaybetmesi şirketin tarihinde bir ilk değil. Güney Koreli şirket, 2013 yılı Ocak ayında da bir işçinin zehirlenmesi ve 4 kişinin de yaralanması olayıyla gündeme gelmişti. İlgili olayın nedeni ise işlemci üretimi sırasında 10 litre hidrofiorik asit adlıkimyasal bileşiğin sızmış olmasıydı.

Samsung bu olaydan sonra 1000 dolar para cezası ile bir ihtar almıştı. Dört ay sonra aynı fabrikada yine hidrofiorik asit sızıntısı sonucu üç işçi yaralandı.

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
 
Üst