• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Şehirde sürüş önerileri

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Katılım
7 Aralık 2013
Şehir
Yurt Dışı
Sertifika
Diğer Belge
Firma
ABL Group
Şehirde sürüş becerilerinizi geliştirmenin yolu.

1. İki kat tetikte olun - Dikkat edecek daha çok şey var!
Kentler ve şehir alanları, en yüksek yoğunluğa ve yayalar, tramvaylar ve bisikletlerden, sokak süpürücülerine ve çöp kamyonlarına kadar trafik çeşitliliğine sahiptir. Dikkat edilmesi gereken unsurlar iki katına çıkıyor. Otomobilinizin önünde, arkasında ve yanlarında neler olduğuna çok dikkat etmelisiniz.

2. Aynaları kullanmanın yanı sıra omzunuzun üzerinden de bakarak kontrol edin.
Kör noktalara dikkat edin. Her şerit değiştirdiğinizde ya da bir engelden kaçtığınızda, başka motosiklet ya da araç var mı diye etrafı kontrol edin.

3. Kavşaklar daha da fazla dikkat ister.
Kavşaklara özellikle dikkat edin. Dikkat edilmesi gereken ve yanlış gidebilecek daha çok şey var. Yavaş gidin ve yayaların yanlış hareketlerini önceden tahmin edin.

4. Yeterince erken ve düzenli biçimde sinyal verin.
Dönerken ya da şerit değiştirirken daima önceden sinyal verin. Zorlayarak başka şeride geçmeniz kızgın ve öfkeli reaksiyonlara yol açabilir.

5. İşbirlikçi ve esnek tutum geliştirin.
Başkaları hata yaptığında, onlara hoşgörü gösterin. Bu, kazalara yol açan gergin durumları engelleyebilir.

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
 
Üst