Sigara içme yasağı politikası

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Katılım
30 Mart 2014
Mesajlar
2.225
Tepki puanı
1.582
Konum
Tayland
Giriş
Tütünün bilinen olumsuz etkileri ve temel risk faktörleri olan kronik hastalıklar, kanser, akciğer hastalıkları ve kardiyovasküler hastalıklar konusunda sigara içenlerin yanı sıra sigara dumanına maruz kalan insanlar da bilinçlendirilmelidir. GATE' nin taahhüdü doğrultusunda Sağlık, Emniyet ve Çevre ile ilgili en iyi standartların oluşturulabilmesi için yayınlanan bu politika GATE SEÇ politikası ve en başarılı uygulamalarla da uyumludur.

Amaç

GATE tarafından oluşturulan bu politika çalışanları pasif içiciliğin etkilerinden korumak ve yasal gerekliliklere uygunluk sağlamak için mümkün olan tüm adımların atılması amacıyla kabul edilmiştir.

Politika
Ekim 2009 tarihinde Kazakistan Cumhuriyeti 'nde (RoK) Toplum Sağlığı ile ilgili yeni bir kanun yürürlüğe girmiştir. Bu kanunun 159. maddesinde tütünün zararlı etkilerini engellemek ya da bu etkilere maruz kalmaları en aza indirgemek ile ilgili önlemler yer almaktadır. Sigara içilmesi, GATE tarafından yönetilen bölge içerisinde, gereken izinler alınarak özel olarak ayrılmış , belirlenmiş ve sigara içme alanı olarak işaretlenmiş alanlar haricinde yasaklanmıştır. Bu alanların bazıları bunlarla sınırlı olmamakla birlikte sıralanmıştır:

Mal sahibi olunan veya kiralık araçlar, tuvaletler, restoranlar 1 kantinler, toplantı salonları , antreler (girişler) , asansörler, otoparklar, koridorlar, dinlenme odaları, resepsiyon alanları , merdiven vb.

Bu politika tüm çalışanlar için geçerlidir; danışmanlar, taşeronlar, müşteriler ve ziyaretçiler. Yöneticiler kendi personellerince politikanın tanınmasından ve uygulanmasından sorumlu tutulacaklardır. Yöneticiler politika ve politikanın uygulanması ile ilgili sorumluluklarla ilgili rehber olacaklardır. Çalışanlar politikaya uymayanlarla ilgili uygun yöneticiye bilgi vermelidirler.

Ziyaretçilerden ve geçici personelden bu politikanın şartlarına uymaları beklenmektedir. Tüm yeni personele bu politikanın bir kopyası verilecektir. Politikaya bağlı kalmayan ziyaretçilerden kurallara uymaları aksi halde tesis ya da sahayı terk etmeleri istenecektir.

Politikada belirtilenlere uygun davranmayan personel ile ilgili personelin süpervizörüne danışılır, bu politikaya uymamaktan doğacak ihlaller disiplin prosedürüne tabi olacaktır.
 

Servet Yortumluk

Kayıtlı Üye
Katılım
22 Mayıs 2014
Mesajlar
100
Tepki puanı
112
Yaş
61
Konum
İstanbul /Anadolu
Sigara insanın kendisi için para ile tuttuğu kiralık bir katilden daha sinsi ve daha da kalleş bir katildir,
kiralık katil görevini tek hamlede yapar ve bitirir, fakat sigara önce içeni yıllara yayarak yok eder sonrada onu sevenleri yıkarak gider,
Geceler uykusuz , gündüzleri ise boşlukta dolaşan ve sigaradan medet uman cesetler,
YA ONLAR İLE HAYATLARINI PAYLAŞANLARIN YAŞADIĞI ZORLUKLARA NE DEMELİ !.....
Ne diyelim tasarruf sahiplerine Allah tan rahmet dileyelim,
kolay gelsin,
 
Üst