• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Haber Soma Faciasından Kurtuldu Akıma Kapılıp Öldü...

Soma Faciasından Kurtuldu Akıma Kapılıp Öldü

Manisa'nın Soma İlçesi'nde 301 madencinin hayatını kaybettiği faciadan kurtulmayı başaran 36 yaşındaki Rahmi Sözüer, İzmir'de elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdi...
03.08.2015
soma-faciasindan-kurtuldu-akima-kapilip-oldu-7567167_x_o.jpg


Manisa'nın Soma İlçesi'nde 301 madencinin hayatını kaybettiği faciadan, arkadaşıyla yaptığı vardiya değişikliği sayesinde kurtulan ve 20 gün sonra evlenmeye hazırlanan 36 yaşındaki Rahmi Sözüer, İzmir'in Bayraklı İlçesi'nde elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.

VARDİYA DEĞİŞİKLİĞİYLE ÖLÜMDEN KURTULDU

Maden işçisi Rahmi Sözüer, 13 Mayıs 2014 tarihinde, 301 kişinin yaşamını yitirdiği Soma faciasından önce, vardiya değişimi için maden ocağına gitti. Arkadaşının, vardiya değişikliğiyle kendi yerine madene girmesiyle ölümden son anda kurtuldu.

MADEN GİRMEMEK İÇİN İŞ DEĞİŞTİRDİ

Faciada birçok arkadaşını yitiren ve bir daha kömür madenine girmek istemeyen Sözüer, İzmir'deki Bayraklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne taşeron hizmet veren bir firmada, geçen temmuz ayında işe başladı. Yaklaşık 20 gündür burada çalışan Sözüer, geçen cumartesi günü sabah saatlerinde iş kazası kurbanı oldu.

soma-faciasindan-kurtuldu-akima-kapilip-oldu-7567167_6035_m.jpg


ELEKTRİK AKIMINA KAPILARAK HAYATINI KAYBETTİ

Bayraklı Belediyesi'nin Doğançay'daki şantiye alanına kamyonla dolgu malzemesi götüren Sözüer, yükü indirdiği sırada, damperli kamyonun kasası yüksek gerilim hattına temas etti. Bunun farkına varamayan Sözüer, elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdi.

20 GÜN SONRA EVLENECEKTİ

Nişanlı olduğu ve 20 gün sonra evlenmeye hazırlandığı belirtilen Sözüer'in cenazesi, İzmir Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardından memleketi Soma'da Yeşilli Camisi'nde kılınan namazın ardından toprağa verildi.

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
»
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
»
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
[7567167]Haber Yayın Tarihi: 03.08.2015 20:11:00 DHA
 
Üst