• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tecrübesiz İsg Uzmanına Tavsiyelerinizi Bekliyorum

• Konuyu başlatan furkankaya
  • Başlangıç tarihi
F

furkankaya

Arkadaşlar herkese merhaba.
Ben bir hafta önce Po'nun taşeron bir firmasında c sınıfı igu olarak işe başladım.Tecrübem hiç yok ve mevzuata da yabancıyım.Firmada bir çok konuda problem yaşamaktayım ve yardımlarınıza ihtiyacım var.

Öncelikle firmanın osgb üzerinden B sınıfı bir igu ataması var.Ben şu anda isg katipte gözükmüyorum, ileriki günlerde de yardımcı c olarak görünecek miyim bilmiyorum.

Şantiyede isg kurallarına kimse uymuyor. Formen sahada baretsiz gözlüksüz geziyor, işçiler kullandıkları ekipmanları sahada bırakıp paydos ediyorlar, sabahları işbaşı konuşması yapmaya fırsat vermeden herkes sahada kendi kafasına çalışmaya başlıyor daha neler neler. Sürekli Po1 dan denetimci kişiler geliyor bana laf söylüyor.Uygunsuzlukların fotografını çekip rapor ediyorlar. Basınçlı gazların bulundugu yerdeki kontrol formlarına her gün kontrol edildi diye imza atıyorum ama en ufak bir kontrol yapılmıyor. Gün içinde önüme gelen bir sürü evrağa imza atıp duruyorum. Durumu şantiye şefi ile görüşmek istedim oralı bile olmadı.Paraya ihtiyacım oldugu için işten ayrılmak ta istemiyorum.

Benden önce de sürekli isg uzmanı değişmiş çalıştıgım yerde.

Şu anda ne yapmam gerektiği , kiminle irtibata geçmem gerektiği, olası bir iş kazasında nasıl bir sorumlulugum oldugu konusunda hiç bir fikrim yok.
Yardımlarınızı bekliyorum