• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Sınavı (tmgd Adr, Tmgd Rid+imdg Kod) Sonuçları Duyurusu

Ali KİLCİ

Yönetim Grubu
Sertifika
B Sınıfı
Firma
Desan Deniz İnş. San. A.Ş.
22 Nisan 2017 tarihinde yapılan Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Sınavı (TMGD ADR, TMGD RID+IMDG Kod) Sonuçları yayınlanmış olup,
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
adresinden e-devlet şifresiyle öğrenilebilmektedir. Eğitim kuruluşları aracılığıyla sınava başvuranların sonuçları ayrıca
üzerinden eğitim kuruluşlarına bildirilmiştir.

TMGD ADR Sertifikası almak için:

1. Dilekçe (EK-1)

2. Nüfus cüzdanı sureti

3. Lisans Diplomasının aslının ibrazı ile birlikte fotokopisi veya noter onaylı sureti

4. Adli Sicil Kaydı Belgesi

5. Yetkili yangın söndürme eğitim merkezlerinden uygulamalı yangın söndürme eğitimine katıldığına dair alınan belgenin aslı veya noter onaylı sureti

6. Sertifika ücretinin yatırıldığına dair makbuz.

ile Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğüne başvurulacaktır.

Başvuru yapanların bilgi ve belgeleri incelendikten sonra, uygun olanların Sertifikaları Bakanlığımız otomasyon sistemine yüklenecek olup, kişiler sertifikalarını E-devlet sistemi üzerinden alacaklardır.

NOT :

· Bakanlığımız otomasyon sistemi üzerinden oluşturulan TMGD ADR Sertifikası ücreti Halkbankasına TC. Kimlik Numarası ile yatırılacaktır.

· İl İtfaiye Müdürlükleri, üniversitelerin ilgili bölümlerince düzenlenen Temel ve Uygulamalı Yangın Eğitimi Sertifikaları ile Milli Eğitim Bakanlığınca yetkilendirilen özel eğitim kuruluşlarından alınan eğitimler sonrası MEB tarafından düzenlenen Temel ve Uygulamalı Yangın Eğitimi Sertifikaları kabul edilecektir.

· TMDG RID+IMDG Kod sınavına girip başarılı olanların ise, mevcut TMGD ADR sertifikalarına, TMGD RID+IMDG Kod modları otomasyon sistemi üzerinden eklenecek olup, yeni sertifikalar E-devlet sistemi üzerinden kişiler tarafından alınacaktır. Bu kişilerin başvuru yapmasına ve herhangi bir ücret ödemesine gerek yoktur.

· Sınav itirazları Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Hakkında Tebliğ çerçevesinde sınav sonuçlarının yayınlanmasını müteakip 10 iş gününde (İdarenin evrak birimi giriş tarihi baz alınacaktır.) Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğüne yazılı yapılacaktır.

· Sınav sonuçlarına yapılan itirazlar, itiraz süresinin sonra ermesinden sonra değerlendirilerek, sınav sonuçlarını etkileyecek hata tespit edilmesi halinde katılımcıların sınav sonuçlarına yansıtılarak tekrar kişilere yukarıda belirtilen bildirim yolları ile iletilecektir. İtirazlara, ayrıca yazılı cevap verilmeyecektir.

· 22 Nisan 2017 tarihinde yapılan TMGD ADR, TMGD RID+IMDG Kod sınavı A Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları, Genel Müdürlüğümüz
adresinde “ Mesleki Yeterlilik Eğitimleri” başlığı altında yayımlanmıştır.

DUYURULUR.

EK-1

DİLEKÇE ÖRNEĞİ

ULAŞTIRMA DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI

TEHLİKELİ MAL VE KOMBİNE TAŞIMACILIK DÜZENLEME GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

ANKARA

Bakanlığınızca ……………………. tarihinde Ankara’da yapılan Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Sınavında …….. puan alarak başarılı oldum. TMGD Sertifikası için belgelerim ekte sunulmakta olup, gereğini arz ederim.(tarih)

İMZA

Adres: Adı- Soyadı

Cep tel:

E-mail:

EKLER:

1-Kimlik Fotokopisi

2-Lisans Belgesi

3-Yangın Sertifikası(19.04.2017 tarihinden sonra eğitim alanlar için geçerli değil)

4-Adli Sicil Kaydı

5-TMGD Sertifika Ücreti Dekontu