Tekfen'e Bakü'de Kazasızlık Ödülü

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Katılım
30 Mart 2014
Mesajlar
2.248
Tepki puanı
1.658
Konum
Londra
haber.jpg


Tekfen inşaat, Kazasızlık ve Kıdem ödül töreni, Bakü’de bulunan Gülistan sarayında düzenlendi. Törene Milletvekilleri, Bakan yardımcıları ve birçok bürokratların yanı sıra, ses sanatçısı Baha da katıldı. Kazasızlık nedeniyle düzenlenen törende, 10 yıldır Tekfen İnşaat’a emek veren çalışanlara da ’Kıdem Ödülleri’ takdim edildi. Tekfen Holding Genel Müdürü Levent Kafkaslı, DHA’ya yaptığı açıklamada, inşaat sektöründe ve diğer sektörlerde olduğu gibi çalışanın tehlikesizliğinin en önemli konulardan biri olduğunu vurguladı.


Kafkaslı, uzun zamandır olması gereken, çalışanların güvenilir ortamda çalışma koşullarının sağlanması noktasında önem verilmekte olduğunu belirtti. Kafkaslı, konuşmasına şöyle devam etti:

"Biz çok uzun yıllardır bu kültürü kendi bünyemizde çalışan arkadaşlarımıza aşılayarak bunu bir iş hayatında yasam tarzı haline getirdik. Bize çalışmaya gelen insanların aynı
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
sıhhatle evlerine, eşlerine, hanımlarına, analarına, babalarına dönmesini sağlamakla yükümlüyüz. Ve bizim en önem verdiğimiz konu budur; Çalışanların tehlikesizliği. Bugün burada Azerbaycan’da birçok projede kazasızlık rekorumuz var. Azerbaycan’da 2015 yılında gerçekleştirilecek Avrupa Olimpiyatlarının stadını yüzde 95 oranında kazasız bir şekilde bitirmenin heyecanını ve onurun yaşıyoruz. Ayrıca dünyada bu kadar kısa süre içerisinde yapılabilen bir olimpiyat stadı yok."

Bakü Olimpiyat Stadı Proje Müdürü Cem İlgün ise, Kasım 2012 de başlayan Olimpiyat Stadı projesinin, gelecek ay sonunda tamamlayacaklarını bildirdi. İlgün, "Bu gece sadece Bakü Olimpiyat Stadı olarak değil Tekfen’in Bakü’de bulunan tüm projeleri olarak toplandık. Bu gece hem Bakü olimpiyat stadının 17 milyon adam saat kazasızlık ödül töreni, hem de geleneksel Tekfen’in, yıllık kıdem ödül törenlerini bir arada yapıyoruz" dedi.

Ödül Töreninin ardından ses sanatçısı Baha, yaklaşık 2 saat süren konseriyle, eski ve yeni şarkılarını söyledi.

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
 
Üst