• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Haber Tse Başkanı Korkmaz Açıklaması

Tse Başkanı Korkmaz Açıklaması

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Başkanı Sebahittin Korkmaz, yüksekte yapılan işlerde kullanılan iş sağlığı ve güvenliği ekipmanlarının ulusal ve uluslararası standartlara göre belgelendirilmesini yapmaya başladıklarını belirterek, inşaat sektörü temsilcilerini söz konusu belgelendirme hizmetlerinden yararlanmaya çağırdı.


Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Başkanı Sebahittin Korkmaz, yüksekte yapılan işlerde kullanılan iş sağlığı ve güvenliği ekipmanlarının ulusal ve uluslararası standartlara göre belgelendirilmesini yapmaya başladıklarını belirterek, inşaat sektörü temsilcilerini söz konusu belgelendirme hizmetlerinden yararlanmaya çağırdı. Korkmaz, yazılı açıklamasında, inşaat sektöründe gerçekleşen ölümlü iş kazalarında Türkiye'nin, Avrupa ülkeleri arasında ilk sıralarda yer aldığını belirtti. Türkiye'de, inşaat sektöründe yaşanan her üç ölümlü iş kazasından ikisinin yüksekten düşme nedeniyle meydana geldiğine dikkati çeken Korkmaz, TSE'nin, Mayıs 2014'ten bu yana Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile "Güvenli İskele, İskelede Güvenlik" projesi kapsamında çalıştığını ifade etti. Korkmaz, TSE'nin bu kapsamda 6 standardın belgelendirme altyapısını hazırladığını belirterek, 2015 yılı itibarıyla yüksekte yapılan işlerde kullanılan iş sağlığı ve güvenliği ekipmanlarının ulusal ve uluslararası standartlara göre belgelendirilmesinin yapılmaya başlandığını kaydetti. TSE'nin, Türkiye'de 10, yurtdışında ise 2 firmaya belge verdiğine işaret eden Korkmaz, "İnşaat, çelik konstrüksiyon ve iskele imalat sektöründeki firmalarımızı, iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik belgelendirme hizmetlerinden yararlanmaya davet ediyoruz. Firmalarımızın TSE belgesi alması inşaatlarda yüksekten düşme risklerinin önlenmesi için en etkin çözüm olacaktır" ifadesini kullandı.

Haber Yayın Tarihi: 24.07.2015 15:13:00 AA
 
Son düzenleme:
Üst