• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Haber Ttk'daki Iş Kazaları

Ttk'daki İş Kazaları
Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) bağlı maden ocaklarında Haziran ayında meydana gelen iş kazalarında 173 işçi yaralandı.
1 gün önce
ttk-daki-is-kazalari-7533180_x_o.jpg


Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) bağlı maden ocaklarında Haziran ayında meydana gelen iş kazalarında 173 işçi yaralandı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na bağlı Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü, Haziran ayı iş kazaları istatistiklerini açıkladı. Kurumun; Karadon, Genel Müdürlük, Üzülmez, Kozlu, Amasra, ve Armutçuk müesseselerinde meydana gelen çeşitli iş kazalarında 172 madenci yaralanırken 1 iş kazası da tanımsız olarak nitelendirildi. Karadon Müessesede 74, Üzülmez'de 41, Kozlu'da 30, Amasra'da 16, Armutçuk'da 9, Genel Müdürlük 2 işçi yaralandı. Haziran ayının en fazla iş kazasının meydana geldiği gün 8 Haziran 2015 tarihi olarak gerçekleşti. - ZONGULDAK

Haber Yayın Tarihi: 23.07.2015 11:55:00 İHA
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
nefes alınan her yerde kaza riski vardır,
insan faktörü işin içinde ise bu kaçınılmazdır,
önlenemez kazalar hariç, bütün iş kazaları; ihmal, savsaklama, işi hafife alma, vb. akıl dışı hareketler zinciri ile oluşmaktadır,
isg ve igu yapışık ikizlerdir, ayrı düşünülemez,ayrı düşünüldüğü zaman acı tabloları önlemek mümkün değildir,
o yüzden bütün çalışanlar isg ile ilgili sürekli bilgilendirilmeli ve bu aksiyon güncel tutulmalıdır,
kazalar ancak bu şekilde min. seviyelerde seyreder,
bir hayat kurtar , bir aile kurtulsun,
kazasız günler,
 
Üst