Tüpraş'taki Iş Kazasinda Bir Mütaahhit Işçisi Hayatini Kaybetti

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Enver Çığşar tarafından paylaşıldı.

 1. Enver Çığşar

  Enver Çığşar Yönetim Grubu

  Mesajlar:
  360
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma:
  SASA Polyester San. A.Ş
  - TÜPRAŞ'ın İzmit Rafinerisi'nde meydana gelen iş kazasında, ısı değiştiricide yapılan sıkma işlemi sırasında fırlayan vananın isabet ettiği Taner Sağlam adlı müteahhit firma işçisi, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

  - TÜPRAŞ'ın İzmit Rafinerisi'nde meydana gelen iş kazasında, ısı değiştiricide yapılan sıkma işlemi sırasında fırlayan vananın isabet ettiği Taner Sağlam adlı müteahhit firma işçisi, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.  Tüpraş Kurumsal İletişim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre saat 14.40’da İzmit Rafinerisi B Bölgesi’nde ısı değiştiricide yapılan sıkma işlemi sırasında, yüklenici firma görevlisi Taner Sağlam, ağır yaralandı.

  Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevkedilen Taner Sağlam yapılan müdahaleye rağmen hayatını kaybetti. Açıklamada, bazı internet sitelerinde olayın patlama sonucu meydana geldiği yolunda haberler çıktığı belirtilerek, kesinlikle bir patlamanın söz konusu olmadığı vurgulandı.  http://www.haber3.com/tuprastaki-is...-hayatini-kaybetti-2951508h.htm#ixzz3G3NNjpFr
   
  kadir ATMACA bunu beğendi.
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu Site Kurucusu

  Mesajlar:
  1.136
  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Firma:
  Sembol Construction
  Tüpraş’ta ki ölümlü iş kazası sonrası firma iş bıraktı
  Dün Tüpraş’ta yaşanan üzücü iş kazasının ardından ilginç gelişmeler yaşanıyor. Tüpraş’ın en büyük taşeron firması olan Tekfen, bugün Tüpraş’ta iş bıraktı. İddialara göre iş kazasında kabahatin Tüpraş’ta olduğunu öne süren firma, bugün fabrikada tek bir personelini bile çalıştırmıyor. Daha önce 3 kez benzer kazanın yaşandığı fabrikada, bir işçinin daha önce meydana gelen kazalarda kolunu kaybettiği, ancak buna rağmen Tüpraş’ın hiçbir önlem almadığı iddia ediliyor.

  Dün meydana gelen kazada Taner Sağlam (24), hitli ile çalışırken hayatını kaybetmişti. İddialara göre 1200 bar’lık basınçla çalışan hitlinin hortumunun çıkması nedeniyle meydana gelen kazada, Sağlam olay yerinde vefat etti. Ancak Tüpraş, işçinin hastanede öldüğünü iddia ederek tazminattan kurtulmaya çalışıyor. Tekfen ise işçi ölümlerinin ve yaralamalı iş kazalarının önüne geçilmesi için gerekli tedbirleri almadan yeniden işbaşı yapmamaya kararlı.

  http://www.ozgurkocaeli.com.tr/habe...s-kazasi-sonrasi-firma-is-birakti-174332.html
   
  Enver Çığşar bunu beğendi.