• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Haber Yalova ve istanbul'da iş kazası: iki işçi yaşamını yitirdi

İki işçi iş kazalarında öldü
Yalova ve İstanbul’da meydana gelen iş kazalarında iki işçi yaşamını yitirdi.

Son günlerde artan işçi ölümlerinin son adresleri Yalova ve İstanbul Kumport Limanı oldu.

haber.jpg

Yalova’ya bağlı Altınova İlçesi’ndeki tersanelerde, geri manevra yapan kamyonun altında kalan evli ve iki çocuk babası Şenol Erdoğdu isimli işçi hayatını kaybetti.

İşçilerin sendikalaşma mücadelesinin işten atmalarla engellenmeye çalışıldığı Ambarlı Limanı’nda bulunan Kumport’ta da bir iş kazası yaşandı. Mafi operatörlüğü yapan Selçuk Kemer, sabaha karşı saatlerde üzerine gelen Mafi aracının altında kalarak feci şekilde can verdi. İşçinin cenazesi Yenibosna Adli Tıp Kurumu’na götürülürken, mesai arkadaşları iş kazasına tepki gösterdi. İşçiler, güvenlik önlemleri alınmayan limanda, ölüme, iş yoğunluğu ve güvencesiz çalışma koşullarının neden olduğu belirtildi.

Bu arada Kumport işçileri, iş kazalarını protesto etmek için yarın eylem yapacaklarını duyurdu. İşçi ölümlerine, güvencesiz çalışma koşullarının neden olduğunu belirten işçiler, yarın saat 15.00′te Liman-İş Sendikasıyla birlikte tersane girişinde eylem yapacaklarını açıkladı.

Kaynak:
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!

Tarih: 13.04.2014
 
Üst