• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Haber Yine Rezidans Yine Iş Kazası

haber.jpg


Türkiye’nin dört bir yanında yapılan ve çabuk tamamlamak adına işçilerin köle gibi çalıştırıldığı rezidans inşaatlarından bir ölüm haberi daha geldi. Faciadan iki gün önce iş ve işçi güvenliği uyarısı yapıldığı ortaya çıktı.

İstanbul Kadıköy’de Kozyatağı semtinde Genç Yapı Ltd şti ve Oran İnşaat Konsorsiyumu'na ait rezidans inşaatından 14'üncü kattan üzerine iskele kalas ve demirleri düşen işçi yaşamını yitirdi.

İddiaya göre işçiler işe başladıktan kısa bir süre sonra yüksek bir gürültü duyuldu. Sesler üzerine inşaattan çıkan işçiler inşaatın 14'üncü katındaki iskeleden çelik direklerin ve kalas denilen tahta parçalarının düştüğünü gördü.

Parçaların düştüğü yere giden işçiler bir arkadaşlarının malzemelerin altında kaldığını gördü. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık görevlileri, işçinin öldüğünü belirledi. Ölüm haberini alan işçilerin gözyaşlarını tutamadığı görüldü, Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

haber2.jpg


NUHOĞLU: ŞANTİYE VE ÇALIŞAN KONUSUNDA UYARDIK
Haberi alan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, bölgede iş ve işçi güvenliğine dair uyarı yapıldığını belirtti. Nuhoğlu, “Daha iki gün önce bölgedeki inşaat firmalarının temsilcileri ve yapı denetim şirketleri ile toplantı yaptık. Şantiye ve çalışan güvenliği konusunda uyardık. Ama görünüyor ki bu olayların sonu gelmiyor. Belediye olarak bizim yetki alanımız sınırlı. İşçi güvenliği için ciddi yaptırımların olduğu bir düzenleme şart” dedi.

haber3.Jpeg


Kadıköy Kozyatağı'nda bir rezidans inşaatında 14. kattaki iskelenin çökmesi sonucu demir ve kalasların üzerine düştüğü işçi hayatını kaybetti. Ölüm haberi üzerine işçinin arkadaşları gözyaşlarına boğuldu.

Olay, Kozyatağı Değirmen Sokak'taki bir rezidansın inşaatında saat 09.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre işçiler işe başladıktan kısa bir süre sonra büyük bir gürültü duyuldu. İnşaattan çıkan işçiler 14'üncü kattaki iskeleden çelik direkler ile kalasların düştüğünü gördü. Parçaların düştüğü yere giden işçiler bir arkadaşlarının malzemelerin altında kaldığını gördü. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık görevlileri, işçinin öldüğünü belirledi. Ölüm haberi işçileri yasa boğdu. İşçiler şantiye bahçesinde ağlamaya başladı. Olay yeri inceleme ekipleri inşaat alanına gelerek çalışmalarına başladı.

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Üst