• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Yurtdışından Geçici Görevlendirme ile Gelenler için İstenecek Evraklar

Kübra Ertaş

Yönetim Grubu
Sertifika
B Sınıfı
Firma
--
Merhabalar,
Yurtdışından geçici görevlendirme ile gelenler için istenecek evraklar nelerdir? Türkiye'de SGK'da bunun bir karşılığı var mıdır, hangi evrakları isteyebiliriz?

İstisna olacağını sanmıyorum bu nedenle yazıyorum doğrudan.

Çalışma izninin olması gerekir. Bu çalışma izniyle de SGK girişi yapılabilir diye düşünüyorum. Bulunduğum bazı ülkelerde istisna olarak şöyle bir uygulama vardı ama Türkiye de ki durumu bilmiyorum. Business Vize diye bir vize vardı. Çalışan ile sözleşeme yapıldıktan sonra bu vize türüyle getirilirdi kısa süreli çalışanlar ama böyle bir uygulama Türkiye de duymadım hiç.