• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Haber Zonguldak’ta Maden Göçüğü

Zonguldak’ta maden göçüğü
TTK Karadon Müessesesi Gelik İşletmesi maden ocağında meydana gelen göçükte maden işçisi Sezai Arslanbaş hayatını kaybetti. 30 yaşındaki Arslanbaş'ın cenazesi yaklaşık 10.5 saat sonra çıkarıldı.

12 Ağu 2015 Güncelleme 08:54 TSİ


zonguldak-dha.jpg

Zonguldak'ta, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessesesi Gelik İşletmesi maden ocağında dün saat 19.30 sıralarında göçük meydana geldi. İki arkadaşı ile birlikte üretim yapan 30 yaşındaki Sezai Arslanbaş, tavan çökmesi sonucu oluşan göçükte mahsur kaldı. Arkadaşları ise son anda kaçarak kurtuldu.

Ocakta çalışan işçiler ve TTK tahlisiye ekibi, göçük sırasında ayakları direklerin altında kaldığı için kaçamayan madenciyi kurtarmak için çalışma başlattı. Geceyarısı işçinin cansız bedenine ulaşan ekiplerin kurtarma çalışmaları, tavandan sürekli kömür gelmesi nedeniyle güçlükle sürdürüldü.

Tahkimat yaparak tavandan kömürün gelmesini engelleyen ekipler, Arslanbaş'ın cenazesini 10.5 saat sonra saat 06.00'da asansörle yer üstüne çıkardı.

İki çocuk babası altı yıllık madenci Sezai Arslanbaş'ın cenazesi ambulansla Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi morguna konuldu.

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!


Kaynak: DHA
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Üst