• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Bakanlık 05 Aralık 2015

mustafa_kibaroglu

Kayıtlı Üye
Sertifika
C Sınıfı
Firma
İmaj Çevre Yatırım Danışmanlık Tic. Ltd. Şti
EĞİTİM ALDIĞI TARİH İTİBARİYLE SINAV HAKKINI KAYBEDEN VEYA DAHA ÖNCE YAPILAN İSG SINAVLARINDA BAŞARI GÖSTEREMEYEN YAHUT BU SINAVLARA MÜRACAAT ETMEYEN

ADAYLARIN DİKKATİNE

Yetkilendirilmiş kurumlardan eğitim alıp, daha önce yapılmış olan sınavlara katılarak başarı gösteremeyen veya eğitim aldığı tarih itibariyle sınav hakkını kaybeden yahut bu sınavlara müracaat etmeyen adaylara; 18.12.2014 tarihli 29209 sayılı RG’de ve 30.04.2015 tarihli 29342 sayılı RG’de yayımlanan yönetmelik değişiklikleri nedeniyle yeniden sınava katılmalarına imkan tanınmıştır.

Bu durumda olan adaylar için, 05 ARALIK 2015 (Cumartesi) günüyapılacak merkezi sınavla ilgili açıklamalar aşağıda belirtilmiş olup, adayların
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
“SINAV DURUMU SORGULA” sekmesini kullanarak kişisel durumlarına göre yapılan açıklamalar doğrultusunda hareket etmeleri gerekmektedir.

1-Sorgulama sonucunda evraklarında eksiklik olduğu belirtilen adayların; 15 EYLÜL 2015 tarihi mesai bitimine kadar T.C. Kimlik Numarasını içeren ıslak imzalı dilekçe ekinde istenen belgelerin onaylı nüshaları ile (Örnek Dilekçe için
Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
) Genel Müdürlüğümüze posta yoluyla veya elden başvuru yapması gerekmektedir. Posta yoluyla yapılacak müracaatlarda evrakların en geç 15 EYLÜL 2015 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze ulaştırılması gerekmektedir. Bu tarihten sonra gelecek olan başvurular işleme alınmayacaktır. Genel Müdürlüğümüz tarafından incelenen belgelerin uygun görülmesi halinde adayların bilgileri 05 Aralık 2015 tarihinde yapılacak sınava girmeleri için ÖSYM’ye bildirilecektir. Başvuru yapan adayların sınava katılma durumlarıyla ilgili bilgiler “SINAV DURUMU SORGULA” sekmesinde güncelleneceğinden, adayların durumlarını aynı link üzerinden kontrol etmeleri gerekmektedir.

2-Sorgulama sonucunda evraklarında eksiklik olmadığı belirtilen adayların herhangi bir işlem yapmalarına ya da Genel Müdürlüğümüze başvurmalarına gerek bulunmamaktadır.

3-İş Sağlığı ve Güvenliği alanında yüksek lisans yaparak doğrudan B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavına giren ve sınav hakkını kaybeden adaylara da yeniden sınava katılma imkânı verilmiştir. Bu durumda olan adayların sınav listesine eklenmek için herhangi bir işlem yapmalarına ya da Genel Müdürlüğümüze başvurmalarına gerek bulunmamaktadır.

Not: Daha önce yapılmış olan sınavlara eğitim aldığı tarih itibariyle girmesi mümkün olmayan dolayısıyla 05 Aralık 2015 tarihinde yapılacak olan sınava ilk defa girecek olan adayların ihtiyaç duyulan belgeleri eğitim aldıkları kurumlardan Genel Müdürlüğümüzce istenildiğinden bu durumdaki adayların herhangi bir başvuru yapmalarına gerek yoktur.

Ben eğitime 2010 da katılmıştım. Benim sormak istediğim bir mevzu var.Dilekçede bulunan ek kısmında "Uygulamalı eğitim formu aslı / onaylı sureti(Diğer Sağlık Personeli olanlardan talep edilmemektedir)" bu belgeyi nereden alacağız. Yoksa sadece işyeri hekimleri için mi geçerli yoksa iş güvenliği uzmanı için de geçerli mi