• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Bakanlık 10`dan Az Çalişani Bulunan Ve Az Tehlikeli Sinifta Yer Alan Işyerlerinde Işveren Veya Işveren Vekili

Musa Kamil Ekin

Yönetim Grubu
Sertifika
C Sınıfı
Firma
BelKo ltd.şti.
10`DAN AZ ÇALIŞANI BULUNAN VE AZ TEHLİKELİ SINIFTA YER ALAN İŞYERLERİNDE İŞVEREN VEYA İŞVEREN VEKİLİNİN İSG HİZMETLERİNİ YÜRÜTEBİLMESİ İÇİN ALINACAK EĞİTİMLER HAKKINDA DUYURU

6552 sayılı Kanun ile değişik 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 6 ncı maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde yer alan “Belirlenen niteliklere ve gerekli belgeye sahip olmayan ancak 10’dan az çalışanı bulunan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyeri işverenleri veya işveren vekili tarafından Bakanlıkça ilan edilen eğitimleri tamamlamak şartıyla işe giriş ve periyodik muayeneler ve tetkikler hariç iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini yürütebilirler.” ibaresine dayanarak hazırlanan İşyerlerinde İşveren Veya İşveren Vekili Tarafından Yürütülecek İş Sağlığı Ve Güvenliği Hizmetlerine İlişkin Yönetmelik 29/6/2015 tarihli ve 29401 sayılı Resmi Gazete`de yayımlanmıştır.
Yönetmeliğin 10 uncu maddesinin birinci fıkrasında “Eğitimler; açıköğretim sistemi ile eğitim vermede yetkin, her ilde sınav merkezi, büro ve akademik danışmanlık hizmetleri bulunan üniversitelerce Bakanlıkla protokol yapmak suretiyle verilir.” ibaresi yer almaktadır.
Eğitimlerin, bu ibareyi karşılayan bir üniversite eliyle yürütümünün sağlanması için işbirliği protokolü üzerindeki çalışmalar sürmekte olup çalışmalar tamamlandığında eğitim için başvuru tarihleri ve yeri Bakanlığımız/Üniversite internet sayfasından duyurulacaktır.
Söz konusu duyuru yapılmadan önce Bakanlığımıza ayrıca herhangi bir başvuru yapılmasına gerek yoktur.