• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

4982 Bilgi Edinme Hakki Kanunu

Musa Kamil Ekin

Yönetim Grubu
Katılım
6 Nisan 2015
Sertifika
C Sınıfı
Firma
BelKo ltd.şti.
Arkadaşlar bu konuyu gündeme getirmemin sebebi bir konu hakkında nerden ve nasıl sorulara cevap verebilmektedir. Her vatandaşın bilgi edinme hakkı vardır. Sadece şunu bilmek gerekiyor. Nereden bilgi alabilirim ve nasıl bilgi edinebilirim. Her vatandaşın bil edinme özgürlüğü vardır ve bu özgürlük kanunla ispat edilmiştir.Doğru yere ve doğru zamanda bilgi edinilmesi sağlamayı bilmek gerekmektedir. Her ne konu olursa olsun doğru yere resmi yazışmayla size 15 gün içinde o kamu kurum kuruluşların içindeki birimlerden ise 30 gün içinde (bunu başvurduğunuz birim yapıyor) kanunen bilgi verme zorunluluğu vardır. Bunu açıklamamın sebebi kamu kurum kuruluşlardan bilgi edinme hakımızın olduğu ve imtina etmeyip gerekli hakkımızı kulanmamız içindir.Aşağıdaki dosyada ise bu hak ile ilgili kanuni bilgiler mevcuttur
 

Ekli dosyalar

  • 4982 Bilgi Edinme Hakkı.pdf
    221,4 KB · Görüntüleme: 6
Üst