• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Haber Akçansa Iş Sağlığı Ve Güvenliği Akademisi

Akçansa İş Sağlığı ve Güvenliği Akademisi Çanakkale fabrikasında hizmete açıldı.

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa’nın Çanakkale Fabrikası bünyesinde hayata geçirdiği İSG Akademi’de, çalışanlara, tedarikçilere ve tüm iş ortaklarına iş sağlığı ve iş güvenliği konusunda eğitim verilecek.

İlki geçtiğimiz Mayıs ayında Büyükçekmece Fabrikası’nda kurulan, gelecek dönemde Ladik Fabrikası’nda da hayata geçmesi planlanan İSG Akademiler’de, yılda yaklaşık 5.000 kişiye en az 80.000 saat eğitim verilmesi öngörülüyor.

Öte yandan Akçansa, Çanakkale’de geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeğinde iş ortaklarıyla bir araya geldi.

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa’nın Çanakkale Fabrikası bünyesinde hayata geçirdiği İSG Akademi’nin açılışı, Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, diğer kent protokolü, Çanakkale’deki iş ortakları ve çalışanlarının katıldığı bir törenle gerçekleştirildi.

Akçansa Genel Müdürü Hakan Gürdal açılışta yaptığı konuşmada, en önemli önceliklerinin tüm üretim faaliyetlerinde insan sağlığı ve iş güvenliği açısından yüksek standartlara sahip, risklerin bertaraf edildiği, sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı yaratmak olduğunu vurguladı.

Gürdal, “İnsana verilen değerin iş performansını doğrudan etkilediğinin bilincindeyiz. Bu doğrultuda sürdürülebilir bir büyüme amacıyla, üretim sürecinde insan sağlığı ve iş güvenliği için araştırmalar yapıyor, aynı zamanda sürekli eğitimlerle şirketimiz bünyesinde bilinçlendirme çalışmalarını hız kesmeden devam ettiriyoruz. Akçansa İSG Akademi de bu anlayışın bir meyvesidir. Burada tüm çalışanlarımıza, iş ortaklarımıza ve tedarikçilerimize işçi sağlığı ve iş güvenliği konularında uygulamalı olarak eğitim vereceğiz. Bu yatırımla hedefimiz, sadece çalışma alanlarında değil; yaşamın her alanında risklerin farkında olan, emniyetine önem veren ve duyarlı davranışlar sergileyen bireyler yetişmesine destek vermektir” dedi.

İlki geçtiğimiz Mayıs ayında İstanbul Büyükçekmece Fabrikası’nda faaliyete geçen, yılsonuna kadar Samsun Ladik Fabrikası’nda da hayata geçmesi planlanan İSG Akademileri hakkında bilgi veren Gürdal, “Bu merkezlerin, Türkiye’de İş Güvenliği Yasası’nın desteklenmesi ve uygulanması hususunda Türk sanayi sektörüne önemli katkılar sağlayacağına yürekten inanıyoruz. Sektörümüze ve tüm diğer sektörlere örnek oluşturmasını diliyoruz” diye konuştu.

Toplam 3 merkezde yılda yaklaşık 5.000 kişiye en az 80.000 saat eğitim verilmesi öngörülüyor. Eğitim başlıkları arasında İş Güvenliği Kanununda belirtilen eğitim konuları ve gerekli görülen diğer eğitimler yer alıyor. Her eğitim sonunda, katılımcılara eğitim karnesi verilecek ve katılımcının alacağı tüm eğitimler bu karneye işlenecek. Eğitimlerin verimliliğinin tespiti için ölçme ve değerlendirmeleri kapsamında sınav yapılacak, katılımcıların eğitim ve eğitmenle ilgili görüşleri alınacak.

Akçansa iş ortaklarıyla geleneksel iftar yemeğinde buluştu

Öte yandan Akçansa, Çanakkale’deki iş ortakları için bir iftar yemeği düzenledi. Çanakkale Kolin Hotel’de gerçekleşen iftar yemeğine, Çanakkale protokolü, Akçansa üst yönetimi ve iş ortakları katıldı.

Akçansa Genel Müdürü Hakan Gürdal yaptığı konuşmada, “Akçansa olarak ülkemiz ve sektörümüz adına katma değer yaratacak işlere imza atıyoruz. Türk inşaat sektörünün büyümesine paralel olarak sektörümüzü de olumlu etkileyecek olan kentsel dönüşüm projeleri ve altyapı projelerinin devamı, Akçansa’nın da büyümesini sağlayacaktır” diye konuştu.

Ekli dosyalar

• haber.jpg
    haber.jpg
    141,9 KB · Görüntüleme: 3.546
  • Akcansa ISG Akademi.pdf
    5,8 MB · Görüntüleme: 91