Alzheimer’ı Bu Meslekler Tetikliyor...

Konu, 'Meslek Hastalıkları,Tanı ve Bildirimleri' kısmında Musa Kamil Ekin tarafından paylaşıldı.

 1. Musa Kamil Ekin

  Musa Kamil Ekin Yönetim Grubu

  Mesajlar:
  2.201
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma:
  BelKo ltd.şti.
  ALZHEIMER’ı Bu Meslekler Tetikliyor...
  21 Aralık 2014
  Uzmanlar kimyasal ve toksik maddelere fazla maruz kalanlarla elektromanyetik alan etkisinde çalışanların alzheimer hastalığına daha fazla yakalanma riski taşıdığını vurguladı.

  Alzheimer her geçen gün yaygınlığını artıran bir hastalık. Uzmanlar bu rahatsızlığın , artmasında mesleklerin rolü bulunduğunun da altını çiziyor. Bu sebeple hastalığı tetikleyen iş kollarından uzak durulması tavsiye ediliyor. Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Yaşar Kütükçü, alzheimer riskini önemli oranda artıran meslekler olarak kimyasal ve toksik maddelere maruz kalınan iş kolları ve elektromanyetik alan etkisindeki iş sahalarını ‘risk’ olarak sayıyor.

  [​IMG]

  BOL BOL BULMACA ÇÖZÜN
  Rahatsızlığa karşı erken dönemde önlem almak şart. “Bana bir şey olmaz” mantığı ile hareket etmek ise en büyük düşman. Özellikle 65 yaş sonrası görülme sıklığı artan alzheimere yakalanmamak için keyifli aktivitelerle hafızayı güçlendirmek gerekiyor. Bulmaca ve sudoku çözmek, çeşitli strateji oyunları oynamak, bol miktarda gazete, dergi, kitap okumak, ‘ müzik aleti çalmak, yabancı dil öğrenmek ve yeni hobiler, uğraşlar edinmek hafızayı ciddî anlamda güçlendirmeye yardımcı oluyor.

  [​IMG]
  http://sagligimicin.com/alzheimeri-bu-meslekler-tetikliyor/
   
  Fatih Özcan bunu beğendi.