• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Haber Bursa'da Tekstil Fabrikasında Yangın Çıktı

Bursa’nın merkez Osmangazi İlçesi Samanlı Mahallesi’nde bulunan RB Karesi İthalat İhracat Tekstil Sanayi Ticaret A.Ş.’ye ait fabrikada çıkan yangının söndürülmesi için havadan ve karadan müdahale devam edildi. Yangına müdahale için İstanbul'dan da takviye ekipler gönderildi. Yangın akşam saatlerinde söndürülebildi.

haber.jpg


2 İTFAİYECİ HASTANEYE KALDIRILDI

Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesine ait 30 aracın karadan BursaOrman Bölge Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait 2 helikopterin müdahale ettiği yangında dumandan etkilenen iki itfaiyeci hastaneye kaldırıldı.

"ALEVLER HIZLA YAYILIYOR"

Yangın söndürme çalışmalarını yürüten Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Orhan Doğan, yangının patlamalarla başladığını bildirerek, “30 araçla müdahaleye başladık. İçerde tekstil malzemeleri buluyor. Çabuk alev alıp hızla yayılıyor. Kısa sürede kontrol altına alıp, söndürmeye çalışıyoruz” dedi.

YANGININ NEDENİ TRAFO PATLAMASI

İtfaiye ekipleri yangın bulunan bölgeye yerden müdahale ettiğinde, çatılarda çökme tehlikesine karşı helikopterlerin söndürme çalışmalarına ara veriliyor. Bu arada, bayram dolayısıyla üretim yapılmadığı öğrenilen fabrikadaki yangının trafo patlaması sonucu meydana geldiği ve dokuma bölümünden depoya sıçrayarak yayıldığı bildirildi.

"YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI"

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Orhan Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, merkez Osmangazi ilçesindeki fabrikadaki yangınla ilgili ilk ihbarı aldıktan itibaren tüm güçleriyle çalıştıklarını söyledi.

"TEHLİKESİ KALMADI"

Yangının kontrol altına alındığını belirten Doğan, "55 ekiple müdahaleye devam ediyoruz, herhangi bir bölgeye sıçrama ihtimali kalmadı. Burası büyük bir alan, böyle yangınlarda önemli olan çevreye sirayet etme durumunu engellemektir'' dedi.

Çevre illerden gelen takviyelerle birlikte 55 ekip ve iki helikopterle alevlere müdahale ettiklerini dile getiren Doğan, ''Çalışmalar sürecek. Ne kadar daha devam eder bilmiyorum ama biz böyle yerlerde her zaman nöbetçi bir ekip bırakırız. Burada da nöbetçi kalacak. Birkaç saat içinde soğutma çalışmalarına başlayacağımızı tahmin ediyorum'' ifadesini kullandı.

Öte yandan Vali Münir Karaloğlu da çalışmaları incelemek üzere geldiği yangın bölgesinde yetkililerden bilgi aldı.

KARESİ TEKSTİL

Yangın çıkan RB Karesi İthalat İhracat Tekstil Sanayi Ticaret A.Ş. 1983 yılında çözgü üretimiyle sanayi faaliyetlerine başladı. 90 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 120 bin metrekare alana sahip olan firma yılda 50 milyon metre dokuma ve 20 bin ton boyahane üretim kapasitesiyle faaliyet gösteriyor. Gömleklik kumaş, dış giyim kumaşları, spor giyim kumaşları, fantazi dış giyim kumaşları, ev tekstili kumaşları, üretilip, yurt içi ve yurt dışındaki firmalara hizmet veren firma, İtalya, Almanya, Yunanistan, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Rusya, Ukrayna, Polonya, Macaristan, Romanya, Kırgızistan, Suriye, İsrail, İran, Kuzey Afrika ,Doğu Avrupa ve Körfez ülkelerine ihracat gerçekleştiriyor.

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
 
Üst