• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

RY Çalışma Arkadaslarınızı Gözetin -57-

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Sertifika
Diğer Belge
Firma
ABL Group
Etrafınızdaki iş arkadaşlarınıza bir göz atın. Bazıları, iş saatlerinde ve hatta iş dışında bile arkadaşınız. Onların ailelerini tanıyorsunuz, nelerden hoşlandığını ya da hoşlanmadığını, eğlenmek için neler yaptığını biliyorsunuz. Bu yüzden, güvensiz koşulları gözetin, düzeltin ya da mümkün olduğunca çabuk amirinize raporlayın.

Arkadaşlarınızın kazasız bir vardiya geçirmesine yardımcı olun. Onlara şöyle söyleyin :
  • Senin bu ağır şeyleri kaldırmana yardım edeceğim, çünkü bunu yalnız başına yapmamalısın. Biliyorum ki, sırt ağrısı senin işyerindeki hayatın gibi ev hayatını da berbat edecek.
  • Sen yükü kaldırmadan önce ben sapanları kontrol edeceğim.
  • Şu merdiveni kontrol edeceğim ve senin kullanman için kurmadan önce iyi durumda olup olmadığından emin olacağım. Merdiveni 4:1 oranına göre kuracağım, böylece sen üzerindeyken merdiven kaymayacak.
  • Sen iskeleye çıkmadan önce, ben iskelenin korkuluklarının, ayak basma parçalarının yerinde olup olmadığından emin olacağım. Çünkü olası bir düşmenin nasıl bir ciddi yaralanmaya ya da ölüme neden olabileceğini biliyorum.
  • Tüm koridor ve yürüme yollarının temiz olduğundan emin olacağım, bu sayede kaymayacaksın, tökezlemeyeceksin ya da düşmeyeceksin.
  • Çalışma alanındaki tüm kapları etiketleyeceğim, böylece, yanlışlıkla her hangi bir iş için yanlış ürün kullanmayacaksın.
  • Ağır ekipmanlarımızın üzerindeki yedekleme alarmlarını kontrol edeceğim. Çünkü seni her zaman duyamayabilirim ve senin beni duyduğundan emin olmak istiyorum.
  • Ben kaynak yaparken, her zaman kaynak siperliğini kullanacağım, böylece kaynak ışınları gözüne zarar vermeyecek.
  • Uygun çalışmayan alet etiketleyeceğim ve raporlayacağım. Böylece, arızalı kabloya sahip bir el aletinin prize takılmasıyla yaralanmayacaksın.
  • Acil durum tahliye prosedürlerini bileceğim ve tatbikatlara katılacağım. Böylece güvensiz bir durumda birlikte kurtulabiliriz.
Sözün kısası, senin geldiğin gibi işten ayrılmanı istiyorum. Yani, senin bir işi yanlış yolla yaptığını görürsem, sana doğru yolu göstereceğim. Tabi ki, senin de benim ve sonra tüm ekip için aynı şeyleri yapmanı bekliyorum. Ekip içindeki herkes birbirini takip etmemeli mi zaten?

Please, Giriş Yap or Kayıt Ol to view URLs content!
Industry/Look out for your co-workers.htm

Ekli dosyalar

• -57- Calisma Arkadaslarinizi Gozetin.doc
    118 KB · Görüntüleme: 8